Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy a BME gépészmérnöki...

Igaz, hogy a BME gépészmérnöki szakára a felvételi követelmény, hogy emelt szinten érettségizzek matekból?

Figyelt kérdés

Elnézést a lustaságomért,az a problémám,hogy hallottam ilyenről,de a weboldalukon nem találtam ilyet.És nagyon szeretném mielőbb megtudni.

Köszönöm:)


2011. aug. 1. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
sajnos be***ptad, mert 2012-től 1 emelt szintű érettségi kötelező ha felsőoktatásban kívánsz részt venni. Erről nem tájékoztattak a tanáraid?
2011. aug. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tájékoztattak,mert már nem járok iskolába 3 éve.De ez most szíven ütött.Ha ez így van,akkor neki kell feküdni.

Köszönöm szépen!

2011. aug. 2. 00:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Idén nem kelett emelt érettségi, bár van már pár olyan szak, ahol követelmény az emelt.


Egyébként tudtommal 2013-tól lesz kötelező 1 emelt érettségi a felsőoktatásba.

2011. aug. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Honnan szopjátok ezeket a hülyeségeket?

Olyanról, hogy "emelt kell a felsőoktatásba", így általánosságban szó sincs. Jövő évtől lesz kötelező pár szakra a kötelező emelt, utána következő évtől meg még több szakra, orvosira meg már 2 is.

A gépészmérnöki szak nincs ezek között a szakok között. A BME gépészmérnöki karon van energetikai mérnöki szak, oda kötelező lesz 1 emelt, lehet, hogy erről hallottál, és kevered a dolgokat.

Amúgy komolyan, ezekkel a válaszokkal szándékosan szívatjátok a kérdezőt, vagy csak ennyire nem vágjátok a témát?

2011. aug. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jjjó.Utánajárok magam,aztán kiteszem ide,amit megtudtam.

Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 2. 21:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezeket a hülyeségeket innen szoptam.

[link]

2011. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát igaz, az elején azt írja, "2013-tól az egyetemi-főiskolai felvételihez pedig minimum egy tantárgyból emelt szintű érettségit kell tenni.", de a szövegben külön megjelölt szakokról beszél.


Köszönöm, most már én is tisztán látok. :)

2011. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát gratulálok az eduline-nak, hogy ilyen bevezetőt ír a cikkhez. A szerkesztőknek nem nagyon lehet felsőfokú végzettsége. Szánalom a köbön.
2011. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!