Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor utalják a tanulmányi...

Mikor utalják a tanulmányi ösztöndíjat? Kapok egyáltalán ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Pannon Egyetemre járok fsz képzésre, most váltottam szakot. Arra lennék kíváncsi, hogy ebben az esetben megkapom e a másik szakon a 2. félévem után járó ösztöndíjat, és azt mikor utalják kb?
2011. szept. 9. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem fogod megkapni, már ha teljesen ott hagytad. Lehet fals infó, de én úgy tudom, hogy ezzel felbontottad a hallgatói jogviszonyodat, majd újra "megkaptad", de másik szakon, így az előző szakhoz már semmi közöd, valószínű ösztöndíjat sem kapsz, ahogy passzív félév esetén sem jár.


Egyébként kb októberben szoktak utalni és akkor kettőt egyszerre. (szeptember-október)

2011. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

na hát az remek lesz ha nem kapok :S

és akkor gondolom a bursa hungarica másik részét se kapom már meg...

2011. szept. 9. 17:37
 3/5 A kérdező kommentje:

akkor az sem számít, hogy végülis ugyanott tanulok, csak másik szak? mert csak újra felvételizéssel tudtam megoldani a szakváltást, mert kreditek alapján nem tudtak volna átvenni, mert nagyon kevés tárgy volt ami egyezett a két szakon. Viszont most néhányat el tudtam fogadtatni..

a suliba megkérdeztem az ügyintézőt, szerinte megkapom, de ő sem volt benne biztos :/

Ha még vkinek van erről infója légyszi irja meg! Köszönöm

2011. szept. 9. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a bursának tudtommal teljesen mindegy hova jársz, felsőoktatásban vagy kész, szerintem arra van esély hogy megkapod.

A tanulmányira hát... elég nagy gáz, ha már az ügyintéző sem tudja megmondani kapni fogod e. Én arról tudok nyilatkozni, amit nálunk láttam. Nálunk évfolyamonként és szakonként osztják ki az ösztöndíjat és ha valaki "eltűnik" a szakról, az automatikusan nem kap és kész. Az lényegtelen, hogy passzív, átiratkozik vagy kiiratkozott, nem kezdi aktívan a következő félévet ugyanazzal az évfolyammal ugyanazon a szakon, kész. Ebből azt gyanítom hogy máshol is így lehet, de érdeklődhetnél pl a TO-n, vagy ha tudod konkrétan ki osztja szét a suliban az ösztöndíjat, akkor hozzá is fordulhatsz a kérdéssel.

2011. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Már annak is tudnék örülni ha a bursát megkapnám.
2011. szept. 10. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!