Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minimum hány kreditet kell...

Minimum hány kreditet kell megszerezni Felsőfokú Szakképzésen (FSZ), hogy tanulmányi ösztöndíjat kapjak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
iskola válogatja...nálunk nem kredit alapján nézték, hanem tanulmányi átlag alapján. 3,5-től már lehetett kapni, másik suliban 4,2 a minimum. És ha túl sokan érték el a minimális átlagot, akkor félévkor vagy elbírálás előtt változtattak, hogy ne kapjon mindenki, mivel egy bizonyos keretösszeg áll rendelkezésükre...sajnos van olyan tapasztalatom is, hogy aki megérdemli nem kap, aki nem érdemli meg pedig igen...
2011. jún. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ja értem. Nálunk úgy van ha jól tudom, hogy az adott szakon tanulók tanulmányi átlagából számolják ki, hogy hol húzzák meg a határokat a tanulmányi ösztöndíj összegét illetően. Viszont hiába adnak már 2,2-re ösztöndíjat, nem kaphatod meg, ha nem teljesítetted a minimum kreditet.


És ennek a számát nem tudom. BA-soknak 20, de nekünk FSZ-eseknek jóval kevesebb tárgyunk van... összesen van 21 teljesíthető kreditünk a félévre, ezek szerint meg csak 1-et lehet elbukni... Szerintem ez így nem fair. Ezért is gondoltam, hogy megkérdezem, hátha tud valaki valamit.

2011. jún. 17. 08:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahhaa...így mostmár, ha jól emlékszem maximum 5 kreditet veszíthetsz és akkor megkapod a minimális ösztöndíjat.De nem biztos. Sok sikert!
2011. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!