Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai világban csak diplomával...

A mai világban csak diplomával lehet elérni normális munkakörülményeket?

Figyelt kérdés
Úgy értem hiába végez az ember felsőfokú OKJ-t vagy technikusit, nem nagyon becsülik meg, mint régen, majdnem egyenértékűként kezeilk a sima szakmunkás végzettségekkel. Minek érdemes tanulni? Csak diploma jöhet szóba? Vagy van olyan OKJ amit érdemes elvégezni?
2011. szept. 9. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Természetesen nem. Van bőven olyan munka, amelyhez felesleges a diploma.
2011. szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Inkább úgy mondanám, hogy már diplomával sem lehet...


Attól függ, milyen diploma, milyen munkatársak, hogy viselkedik a főnök, mennyi a fizetés, és mennyire biztos a munkahely.

Ma talán egy kezemen meg tudom számolni, hány diplomát érdemes megszerezni, a többsége arra elég, hogy ne legyél a munkaadó szemében "tanulatlan szakmunkás".

2011. szept. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

könyvelő


hamarabb vesznek fel egy mérlegképes tanfolyammal rendelkezőz 100on felüli fizuval, mint egy számviteli diplomásat ugyanarra a területre.

2011. szept. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*rendelkezőt
2011. szept. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

18:40

Azért valljuk be, az utolsó mondatod sok szakra igaz. De ez nem feltétlen a munkaadó hibája. Ha az ő fejével gondolkozol, akkor beláthatod, hogy bizonyos szakoknál a szakma csúcs tényleg egy irodai lóti-futi meló. Pl egyes gazdasági szakok így a gazdálkodás és menedzsment, vagy a nemzetközi gazdálkodás, stb. Sem cégvezető, sem menő nemzetközi üzletember nem leszel, ha ezeket elvégzed, max adminisztratív pozíció betöltésére leszel alkalmas amiért hasonló "végzettségű" emberek ezreivel kell megküzdened. Egyszerűen sok szakkal nem lehet munkát végezni, mert vagy nem életszerű (előző példa) vagy mert annyira felületes. A szabad bölcsészetről pl már ne is beszéljünk... Nem akarok senkit megbántani, de sok hangzatos szak csak másoddiplomának jó, egy már meglévő, kenyérhozó állás mellett.


OKJ-vel nincs tapasztalatom, de ott is vannak olyan képzések... csuda.

Egy CNC programozó, CAD-CAM informatikus vagy hasonló munkavégzésre nyilvánvalóan alkalmas szakmát megéri megtanulni, külföldön is kapkodnak érte, hátha még tudsz külföldiül is...


Az egyetem szvsz akkor nem idővesztegetés és önámítás ha mérnöknek, orvosnak, nyelvszakos bölcsésznek, vagy mondjuk komolyabb közgazdásznak tanulsz (elemző, számvitel). Ezzel sincs bebetonozva a jövőd, kell a szorgalom, az msc, a nyelvtudás, a külföldi tanulmányok.

2011. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

18:43 Lehet, hogy nem jól tudom, de mintha mérlegképes könyvelőnek már csak felsőfokú végzettséggel lehetne tanulni. Javíts ki, ha tévednék.


Egyébként tőlük is elvárják a felsőfokú végzettséget, ami nem lehetetlen hiszen az egyetemeken általában van pénzügy és külön számvitel szakirány. Utóbbi, legalábbis nálunk a mérlegképes könyvelői vizsgára készít fel. Ha ezt megfejeled egy Msc-vel, mondjuk számvitelivel akkor többet érsz a munkaerőpiacon mint egy OKJ-s mérlegképes, mondom, már ha képeznek még így.

Igaz, hogy a képzés ideje sokkal hosszabb (5,5 év) de szerintem jobban megéri.

2011. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy nem jól tudom, de mintha mérlegképes könyvelőnek már csak felsőfokú végzettséggel lehetne tanulni."



[link]

2011. szept. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor, ha jól veszem ki a lényeget nem sok OKJ van amit érdemes tanulni. Nőknek könyvelés, férfiaknak pedig inkább műszaki pálya, mint Cad-Cam informatikus stb.Egyébként utána olvastam ennek a Cad-Camnek és nagyon érdekes szakmának találom, jól átfogja az informatikát és a gépészetet is(vizsga feladatokat is néztem).Pláne ha még el is lehet helyezkedni vele. Egyébként barátnőm számvitelen tanult és elkezdte a mérlegképes könyvelőt és egyszerűen nem talál állást... azóta már két tanfolyamot is elvégzett, de semmi. Pályakezdőket nem alkalmaznak vagy nem tudom mi lehet a baj.
2011. szept. 12. 08:27
 9/9 anonim ***** válasza:

bnőd csak jelentkezzen és jelentkezzen, türelem, türelem.

sok helyre gyakorlat nélkül is felveszik! ha van mérlegképese.

2011. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!