Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felvételizek egyetemre...

Ha felvételizek egyetemre akkor a felvételibe beleszámít a (teljes) átlagom?

Figyelt kérdés
Például, ha történelem szakra szeretnék menni, nézik a Testnevelés jegyemet? Vagy csak a törihez kapcsolódó középiskolai tantárgyak átlagát nézik?
2011. szept. 12. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:

A testnevelés jegyedet nem nézik, hacsak nem azt választod ki, hogy nézzék vagy ha nem abból érettségizel választottként.

Felvitelinél 2 féle képen alakulnak a számítások. Egyik amikor veszik az utolsó év végi és a félévi jegyeid 5tárgyból (irodalom-nyelvtan-matek-töri-nyelv-választott) ezeket átlagolják majd hozzá adják az érettségis tárgyaid eredményeit s duplázzák (külön-külön év végi jegyekből és érettségire max 100pont így összesen 400 duplázással ) a másik módszer pedig, hogy fogják azt a 2 tárgyat amit megkövetel az egyetem amire jelentkezel (nálam a matek és fizikát nézték mikor TTK fizika bsc-re jelentkeztem) ezek eredményeid pedig duplázzák és ez is max 400pontot érhet.

Ezen felül jövőre már max 100plussz pontod lehet emelt szintű érettségiért/országos versenyért/nyelvvizsgáért stbstb. (lehet néhol amúgy tévedek xD 2 éve foglalkoztam ezzel élesben és azóta kopik a tudás ezen a téren :D)

2011. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!:)))
2011. szept. 12. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!