Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel tudok készülni magamtól...

Fel tudok készülni magamtól egy középszintű kémia érettségire?

Figyelt kérdés
Milyen nehéz? 4. osztályos vagyok, és a biosz mellett szeretnék ebből is érettségizni, de nem járok faktra. Meg tudom csinálni egyedül? Bioszból emeltet akarok csinálni, orvos szeretnék lenni. :)
2011. szept. 12. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsit későn kezdtél el gondolkozni, azt hiszem... :)
2011. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, későn jutott eszembe, hogy kémiából is kéne érettségiznem. De am biosz faktra járok, és ott jól felkészítenek. Csak nem tudom, hogy a kémia nem e lenne nehéz.
2011. szept. 12. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már MOST elkezded, akkor érettségiig minden más teendőddel együtt alapos tudást szerzel. Semmiképp se húzzad-halogassad, szünetben is tanulj. Ha van némi alapod és érzéked a tárgyhoz, menni fog. Könyvek: Mozaik sorozat (8,9,10) ill 11-12 érettségire felkészítő, hozzá fgy, ill Ötösöm lesz kémiából tk, fgy, és példatár-megoldások a számolásokhoz(Villányi).


Ha eddig rossz voltál kémiából és nehezen ment, ajánlott egy felkészítőre eljárni vagy magántanárhoz néha, ha valami nem megy. Felkészítő: SOTE 80 E. Ezzel emelt kémiát is tehetsz, szombatonként 4 órában szokott lenni. Amúgy is több hasznát veszed az emelt kémián az orvosin, az első félév anyaga szinte megegyezik, tehát meg nem úszod, legfeljebb torlódik az ismeretanyag. A biosz szívatós, biztos tudással is kérdezhetnek szemétséget vagy pontozhatnak le a szóbelin, kémia feladattípusai stabilabbak. A biosznak egyébként sincs sok haszna az emberbiológián, esetleg sejtbioszon, genetikán, biokémián kívül. Ökológia, állattan is hosszadalmas részek sok-sok fogalommal és tök fölöslegesek. Szóval szerintem elég lenne az a közép biosz is, persze ha már nagyon benne vagy az emeltbe, akkor egy próbát megér, de hidd el, nem profitálsz belőle különösebben a kémiához mérten.

2011. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :) Meggondolom.
2011. szept. 12. 22:22
 5/7 anonim válasza:
Sziasztok.bocsi olvasgattam itt a válaszokat és írta itt az előttem levő személy,hogy a Semmelweis Egyetemen vannak 80ezerér felkészítő órák emelt érettségihez ?
2011. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, majd szeptember közepén teszik fel, tudtommal a rá vonatkozó dátumot és díjat. Általában októbertől áprilisig tart.
2011. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kár, hogy nem Pest környékén lakok. :S
2011. szept. 15. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!