Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen felveszed a...

Ha egyetemen felveszed a pedagogiat a tantárgyaid közé (egy félévben), akkor igaz, hogy taníthatsz iskolában?

Figyelt kérdés

Ezt mondta egy barátom.. igaz?


Én ezt találtam egy oldalon: "Bármilyen tanári állás (gimnáziumi, liceumi és felsőoktatásbeli) betöltéséhez a végzősnek rendelkeznie kell a Tanárképző Intézet által kibocsátott bizonyítvánnyal."


2011. szept. 14. 10:22
 1/3 reptoid ***** válasza:

Megalol, gyorsan felejtsd el.

Akkor nekem szerintem már 243324-féle végzettségem lenne, annyi ilyen tárgyat vettem fel... :D

2011. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

értelemszerűen nem. Ahhoz, hogy te taníthass iskolában tanárszakos diplomával kell rendelkezni, ott pedig nem egy félév pedagógia van.

Bár az határozottan meglep, hogy az idézet szerint felsőoktatásba is kéne valamiféle bizonyítvány, tuti, hogy egyetemi oktatóknak nem kell

2011. szept. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ausonia ***** válasza:

nem,vicces is lenne.

ha ba-s vagy, nem csak egy félév pszichológiát kell teljesíteni, hanem egy egész tanári modult ahhoz, hogy mehess tanári MA-ra, vagy msc-re. ha azt elvégezted (a három év után még plusz 2,5 év),akkor vagy tanár,akkor taníthatsz.

2011. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!