Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsak jobb tanórákat?

Hogyan tartsak jobb tanórákat?

Figyelt kérdés

Általános iskola felső tagozatot tanítok,magyart és történelmet.De az óráimon a legtöbb gyerek semmit sem csinál,csak látványosan ásítozik,persze valaki csak nem aludta ki magát,velem is előfordul,de amit ők művelnek az már túlzás.Mit tegyek,hogy izgalmasabbak legyen a tanórák?

Előre is köszönöm!


2011. szept. 14. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináld azt,hogy több játékos feladatot viszel bele,de az is lehet,hogy ne adj föl olyan nagyon sok magolós házit(persze haladjatok az anyaggal)és több pluszpontot adjá és egy ideig legyél egy ideig elnézőbb.
2011. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem meg pont az engedékenységgel van a baj. Én középsuliba járok , 1 év múlva végzős leszek. Szóval nem tudom, hogy milyenek az óráid, mennyi leckét adsz fel, stb.

A diákok azokat a tanárokat ,, nem tisztelik", akiknek sajnos nincs tekintélye. És a tekintélyedet úgy tudod visszaszerezni, hogy bekeményítessz. Aki pofátlan, annak mehet a röpdoli. Ezzel minket rendszeresen szivattak, és vannak bizony olyan tanáraink, akiknek az óráin csak emiatt vagyunk hajlandók figyelni. Ezen kívül, ha túl sok leckét adsz fel , ez is probléma tud lenni. Mert hát a tanárok szerintem 85%-a elfeledkezik arról, hogy egy diáknak kb (legalábbis nekem) több, mint 10 különböző tantárgya van. Márpedig ezek legtöbbje minimum 20-30 perc felkészülést igényel, így elege van a rengeteg tanulásból, és nem hajlandó foglalkozni azzal a tanárral , aki erre ,,még rátetéz".

Több játékos feladat, történelmi érdekességek, stb.

Megkérdezhetnéd a kollégáidtól is, hogy velük is ilyen elutasítóak -e a diákok, vagy csak Veled. Ezen kívül légy türelmes, de határozott.

És csak azokat büntesd, akik megérdemlik. Én mindenképp a bűntetést tudom ajánlani. Pl.: órai munka 1-es, röpdoli, felelés, stb...

2011. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Per pillanat csak a törihez van ötletem. Próbálj meg előkutatni érdekesebb infókat az anyaggal kapcsolatban. Pl. hogy Kleopátra egyszer zöldre festette a haját, vagy hogy Hunyadi Mátyás krónikus hasmenésben szenvedett. (Persze csak igazat, ne szédítsd őket hülyeségekkel) Ezen kívül eljátszhatjátok, hogy történhetett a vérszerződés, vagy meginterjúvolhatod őket, hogy mit tettek volna anno Napóleon helyében, ha egy kis angyal megsúgja nekik, hogy az oroszokkal vigyázzanak.

Ezekkel lehet érdekesebbé tenni szerintem az órát. Viszont te pont azt a korosztályt tanítod, amelyik koránál fogva bunkó és szemtelen, úgyhogy gyanítom nem az érdeklődés hiányával van a gond, hanem a fegyelemmel. Azon pedig kitűnően lehet segíteni röpdolgozatokkal, ahogy előttem említették. 5-6 röpdolgozat 1 hónap alatt, és tátott szájjal fognak figyelni. Persze lehet hogy sokat fogsz csuklani, és sötét sikátorokban se nagyon közlekedj, de az eredmény garantált :)

2011. szept. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!