Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik 3 témát választanád...

Melyik 3 témát választanád biológia OKTV-n?

Figyelt kérdés

-Algák, gombák, növénytan

-Eukarióta egysejtűek, szivacsok, állattan, etológia

-Vírusok, baktériumok, biokémia, sejttan, szövettan

-Embertan

-Ökológia


Eddig az Embertan biztos. Ez áll hozzám legközelebb, mindig is ez a része érdekelt a biológiának, és szívesen is tanulom. De a többi igazából nem vonz, soha nem is ástam bele magam. Ti melyik 2őt választanátok, és miért?

Melyikek a legkönnyebb/legrövidebb/legjobban tanulható témakörök? Melyik az, amit érteni kell vagy nehezebb?


2011. szept. 14. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az embertan az nálam is első lenne!

A másik a vírusok, bakt, biokémia ezek olyan témák hogyha egyszer megérted h pl a vírus miben különbözik a baktréiumoktól stb...tehát nem magolni kell hanem érteni, nameg a sejt felépítése a folyamatok szerintem ez nagyon érdekes és elég jó téma h ne keverd össze mással tehát eltud különíteni. 3-nak meg ökológia az viszont könnyítés képpen magolos! Persze mindenkinek más a könnyű, én így választanék!

2011. szept. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is embertan ésvirusok, a fent említett okok miatt :D Harmadikat már nem választanék legszívesebben, de mivel muszály... eukarióták, állattan, mert egyrészt ebben vannak olyan részek, amikhez értek (egysejtűek, szivacsok, etológia), másrészt pedig a sok rosszból inkább a kis rosszabat választom, jelenleg: akkor már inkább állattan, mint növénytan :D Amugy meg egyik sem könyebb a másiknál! Válaszd azt, ami a legközelebb áll hozzád, na úgy könnyebb lesz!
2011. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Embertan, vírusok stb..., eukarióták stb.

Amikor én OKTV-ztem, akkor csak ilyen témakörök voltak: állattan, növénytan, sejtbiológia és biokémia, embertan.

Akkor a sejtbiósat hagytam ki, mert gimiben nem ment a bikém:D

De a mostani eszemmel már ezt a hármat választanám:)

2011. szept. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Embertant és a vírusosat biztos, ezeket szeretem a bioszban. :) Harmadiknak talán az állatokat, még mindig jobban érdekelnek, mint a növények, meg szerintem nem nehezek. Amit tuti nem választanék, az az ökológia.
2011. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Érdekes nálam nagyon nem ilyen volt a sorrend :) Az állattanban voltam biztos, és a növénytan is jól megy meg érdekel is. Aztán ott gondolkoztam hogy a többi közül mit válasszak, de mivel ökológiát keveset tanultunk, a biokémiát meg utálom maradt az embertan. A háromból viszont utóbbi sikerült e legrosszabbul, azért rem meglesz a 100 pont... :D
2011. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!