Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás-elbizonytalanodt...

Továbbtanulás-elbizonytalanodtam, de nincs is más ötletem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egészen kicsi korom óta orvos szerettem volna lenni. Idén nem jött össze, meg sem próbáltam, se kémia, se biosz érettségi, elmentem egy OKJ-ra, ahol tanulunk kémiát mikrobiológiát és anatómiát is. Már minden könyvet beszereztem, hogy tavasszal felkészülten indulhassak a kiegészítő érettségin, de elbizonytalanodtam. Ma ültem a kémia órán és rájöttem, hogy ez engem mennyire nem érdekel, pedig ez még messze nem egyetemi szint! Anatómia órán is inkább csak ábrándoztam, egyszerűen hidegen hagyott a sejt felépítése sőt még untatott is. Most mit csináljak? Sose akartam más lenni csak orvos és még most is az akarok lenni, mert szívesen csinálnám, de ha egy OKJ ennyire hidegen hagy, mi lesz velem egyetemen?
2011. szept. 16. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy sok ember izgalmasnak tartja a sejteket. Emberekkel foglalkoznál, nem sejtekkel, ha elvégeznéd. Ezt kellene figyelembe venned.
2011. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez jogos, de valahogy az egyetemen is el kell végezni :S
2011. szept. 16. 17:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, jó, akkor neki esek még egyszer...


Szerinted akik elvégezték, mennyire tartották izgalmasnak az egészet?

2011. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem mire gondolsz, de én mostanában tényleg úgy néztem ezekre a tárgyakra, mint mondjuk egy humán beállítottságú bölcsész a fizikára. Azért aki orvosira megy tud azonosulni ezekkel a tárgyakkal.
2011. szept. 16. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Én is orvosnak tanulok. Hidegen hagy a kémia, ahogy a csoporttársaim többségét is. Tanultunk biofizikát, statisztikát így az elején, azokat is mindenki utálta. Megtanultuk, mert meg kellett. Az anatómia, mikor csontokat, szerveket stb. tanulsz, szerintem érdekes, szeretem, de tömény és sokat kell rá magolni. Ha kifejezetten nem érdekel, de meg bírod tanulni, akkor vágj bele. Ha nem, akkor hagyd a csudába.
2011. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igazából bármint meg tudok tanulni, ha muszáj. De köszönöm mindkettőtök válaszát, mindenképpen megpróbálom, remélem nem fogok csalódni. Csak egy kicsit ma kétségbeestem, és kellett némi megerősítés vagy mi:D
2011. szept. 16. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát... szerintem meg azért ezek olyan témák, amiket még bőven lehet szeretni, persze sok mindentől függ: tanár, leadott anyag részletessége, átláthatósága és általában az órák minősége. Amúgy a kémia sem mindegy, melyik része: én például a szervest tök érdekesnek találtam, bár az is biztos, hogy egyetemen jó terjengős anyag. De nagyon érdekes, ahogy a világot ilyen modellekbe préseljük, és hogy milyen kis változók elegek szignifikáns különbséghez.


Amúgy arra még nem gondoltál, hogy nem csak orvos lehetsz egészségügyi pályán? Akkor jobban megválogathatod, mit szeretnél tanulni. Bár biztos valahogy úgy van, hogy az orvosira is különböző beállítottsággal mennek - van, aki inkább gyakorlati, más inkább elméleti érdeklődésű - de azért egy kevésbé hosszú képzésen kevesebbet kapsz a számodra unalmas elméletből.


Szóval... szerintem a biosz nem olyan, mint mondjuk a matek, ami annyira elvont magasságokat tud megütni, hogy az emberek reakciója csak egy szenvelgős bröááf. Ugyanez lehet a fizikával, mondjuk. De a biosz, főleg ezeken az alacsonyabb szinteken( mármint sejt, biokémia ) bár nem a legkönnyebb, kifejezetten érdekes, hiszen ezzel ténylegesen megismersz folyamatokat, ráadásul benned zajlanak, nem olyan távoli, mint mondjuk a fémek tágulása. Alapvetően kell egy szemlélet, hogy jól meg tudd közelíteni, és nem is akármilyen absztrakciós képességeket követel, hogy jól ráláss a témákra. Engem pont jobban zavar az agyatlan magolás rész, mint az anatómia, bár abban a rendeződés harmóniája tetszik.


Igazából én külsős vagyok, úgyhogy tényleg nem tudom megmondani, mi is a "helyes" hozzáállás az orvosira, de azért nem árt, ha a szakmádat minél inkább szőröstül-bőröstül szereted. Ilyen gyógytornász, dietetikus nem jöhetnek szóba nálad?


Amúgy milyen OKJ-ra jársz?

2011. szept. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
gyógyszertári asszisztensre járok, és ilyen egészségügyi szakember nem nagyon szeretnék lenni, se gyógytornász, se dietetikus.
2011. szept. 17. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!