Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás? Hogy csináljam?

Továbbtanulás? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Először is, ebben az évben kellett felvennem a faktokat. angolt, olaszt és törit vettem fel.

az érettségimet úgy terveztem eddig,hogy angol emelt, töri emelt. többi közép.

viszont most eljutottam oda, hogy szülésznő szeretnék lenni. kémiával,biosszal,fizikával esélyem sincs. marad a magyar, infó. ezekből emeltet tuti nem tudnék letenni fakt nélkül. infót alig tanultunk a suliban,azt is pár éve.


informatika közép szintre mennyi idő alatt tudnék felkészülni? nem vagyok analfabéta a géphez,csak régen volt infó órám. szóbeli tétel hány van?


és a fő kérdések:

1/ felvehetnek-e úgy szülésznő képzésre, hogy csak közép szintű érettségiim vannak?

2/ érdemes-e akkor töri és angol emeltezni, ha azok úgyse számítanak oda?


nagyon köszönöm, ha valaki segít! olyan elveszettnek érzem magam... :(


17/l


2011. szept. 8. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szülésznő, de pár tippem lenne. A törifaktot akkor most nagyon gyorsan hagyd ott, esetleg cseréld le infóra, mert úgysem kapsz rá plusz pontot. Angol emelt esetleg arra jó, hogy szerezz vele egy nyelvvizsgát, de ha úgy érzed, amúgy is le tudnál tenni egy nyelvvizsgát, az is felesleges. Nem tudom milyen szinten vagy nyelvekből, de szerintem a legtutibb az lenne, ha a két felvételi tárgyadból csinálnál egy r.hadt jó középszintű érettségit, meg lenne 1 v 2 nyelvvizsgád.
2011. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Ahogy nézem, SOTE-n 337 volt idén a ponthatár. Magyarból úgyis kötelező, mellé legkönnyebben az infó párosítható, amihez nem kell túl sok energiát befektetni. Mivel úgysem igazán fogod ezeket tanulni a suliban, nem is kell emelt szintet tenni egyikből sem(magyar amúgy is öngyilkosság szerintem;) ). Ha középszinten érettségizel belőlük, akkor faktot sem kell felvenni, mert infó fakton sokat fogtok programozni, ami meg csak az emelt szintűhöz kell. Így én feleslegesnek tartom, józan paraszti ésszel elérhető 90%, minimális energiabefektetéssel.

Magyarral hogy állsz? Ha 5-ösre meg tudod írni, akkor nem lehet probléma. Duplázással számolva, (80+90)*2=340

Nyelvvizsgát mindenképp ajánlok nyomatékosításképp, mivel úgyis emelkednek a pluszpontok jövőre, így a várható ponthatár is emelkedik.

Ehhez írhatsz emelt szintű angolt, ha megvan a 60%, akkor nyelvvizsgát is kapsz érte(középfokút), így már 368 pontod lenne.

De ez a SOTE. Bármelyik másik intézményben ennek töredéke a ponthatár, ami már-már nevetségesen alacsony. Második legmagasabb pont a szülésznő szakirányra 289 pont. Belegondolsz, ha csak duplázással számolsz, idei pluszpontok szerint, 75-75% mindkét tárgyból, és bőven túlteljesítetted. ;)

Könnyű bekerülni, bármit is választasz, de véleményem szerint a felvételi tárgyakból emeltezni felesleges. Inkább azt az időt fordítsd az angolra.

2011. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Közép nyelvvizsgám már van. :)

Nagyon köszi mindkettőtöknek.

Mondjuk eléggé el vagyok rettenve,mert ahogy néztem,csomóan írták hogy nehéz az infó közép. Én pedig elég régen nem tanultam infót... :S

2011. szept. 8. 22:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyelvvizsgád megvan, akkor már nyert ügyed van. ;)

Az infó pedig nem nehéz, ha ráfordítasz egy kis időt. És itt megjegyezném, hogy a felvételi tárgyak közül az infóra készülhetsz fel leghamarabb/legkönnyebben, a többihez rengeteg időt kell ráfordítani.

Úgyhogy még mindig tartom, legyen a magyar és infó! ;)

2011. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!