Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre miket akarnak módosítan...

Jövőre miket akarnak módosítani a közoktatási törvényen?

Figyelt kérdés

Ha jól hallottam szeptemberben, egy év múlva akarnak rajta módosítani. Csak hogy konkrétan miken, azt sehol sem találom. Ez csak azért érdekel, mert jövőre fogok érettségizni...

Köszi a válaszokat!


2011. szept. 24. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a felsőoktatási tv miatt aggódnék a helyedben, nem a közoktatásin, ha a feje tetejére áll a világ, azt az egy évet féllábon ugrálva is kibírod a gimiben :D
2011. szept. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jövőre fogsz érettségizni akkor kötelező lesz valamilyen természettudományi tárgyból érettségizned kb ennyit tudok.
2011. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok itt a félreértés, ugyanis nem kell természettudományos tárgyból érettségizni. Annyi, hogy a pontokban ugye számít az utolsó 2 év végének az eredménye, abból is 5 tárgy. Eddig az 5. szabadon választható volt, most az mindenképpen természettudományos lesz (fizika, kémia, biológia, földrajz). Nem kell belőle érettségizni!!!!


Aztán ugye 500 pontos rendszer lesz, 100 pluszpontot lehet összegyűjteni, ebből max 40 lehet nyelvvizsga és 50 pontot ér az emelt érettségi. Viszont 2 emeltre megkapod a 100 pontot, de 20 nyelvvizsgával is csak 40-et kapsz.

2011. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

11:59


Félre érthető a kérdező az "jövőre" miatt, de szerintem a jövő tanévre gondolt, nem pedig a 2012-es érettségire. Máskülönben nem keverte volna bele a szeptembert sem, ha 2012-ben érettségizne, akkor már semmi köze nem lenne a jövő szeptemberhez közoktatási szempontból.

2011. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó jól mondja, majd csak 2013-ban fogok érettségizni, de úgy hallottam, hogy jövő szeptemberben akarnak módosítani rajta.

Az egész érettségi rendszeren... Már olyat is hallottam, hogy 50%-ra akarják felvinni a kettesnek a határát is.

Igen,azt hallottam, hogy csak természettudományos tantárgyból lehet választottként érettségizni, de a földrajzot ők nem annak veszik, mert én gondolkodtam azon, hogy megcsináltam földrajzból az előrehozottat, de mondta a tanárnő, hogy felesleges, mert a földrajzot nem tekintik természettudományos tantárgynak... (így hát marad majd a kémia..:))

2011. szept. 25. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!