Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű érettségi szóbeli....

Középszintű érettségi szóbeli. Kérvényezhetem, hogy ne a saját tanárom érettségiztessen?

Figyelt kérdés

Elvileg középszintű szóbelinél a saját tanárom érettségiztet,emeltnél nem.

Csak azért kérdezem,mert az órai tanárommal eléggé rossz viszonyban vagyok és állítólag lehet ilyet kérvényezni.

Egyébként német középszintű előrehozott érettségiről lenne szó májusban.

Légyszi lehetőleg olyan írjon,aki járatos ebben!

Egyébként nekem ezt némettanár (nem az órai!) mondta,csak nem tudom,tényleg lehet-e ilyet...


2011. szept. 28. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tehetsz független bizottságnál is vizsgát.

Én a helyedben viszont nem szórakoznék ezzel, inkább jövő ősszel tennék előre hozottat, azt nem tart a legtöbb gimnázium, csak pár kiválasztott, így esélyes, hogy a tied sem, minden macera nélkül megúszhatnád ezt az egészet. Osztályozót úgy is le kellett tenned az érettségihez, szal a tanárral már nem találkozol, a nyelvi érettségire különösebben meg úgysem kell tanulni, nem lenne nagy változás az őszi érettségi.

Hidd el, elég érdekes dolgokat tud csinálni egy ilyen kérés, lehet csak rosszabbul jönnél ki belőle.

2011. szept. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első válasz rossz és félrevezető, nem a jogszabályok ismeretén alapul.

Az érettségit minden esetben bizottság előtt teszik le, amelynek a tagjait az igazgató nevezi ki, és nem lehet ilyesmit kérvényezni. Független bizottság előtti vizsgát az év végi osztályzat megállapításánál és a javítóvizsgánál lehet kérvényezni, az érettségin nem. Aki nem hiszi, olvassa el a közoktatási törvényt és a 100/1997-es kormányrendeletet.

2011. szept. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,de igazából az elsőt nem értem...

Valaki esetleg kicsit világosabban?

Egyébként a tanárral való viszonyom nem annyira vészes,hogy öljük egymást,csak szimplán unszinpátián alapul.A jegyeimet nem rontja le.

A májusi érettségi pedig már 100%.

Csak azért nem értem,mert nekem ezt egy eléggé hozzáértő tanár mondta (magántanárom,kb. 35 éve tanít,munkaközösségvezető,vizsgáztató stb.) és év végén más tanár is érettségiztet a sulimban németből,úgyhogy kérvényre lehetséges,hogy az igazgató ne az óraihoz osszon be.

2011. szept. 29. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehetségesnek lehetséges, de nem valószínű, és semmiféle jogszabályi háttere nincs. Persze kérni bármit lehet. Én például holnap kérvényezek egy fizetésemelést, és lehet, hogy megadják. Kicsit nagyobb az esélye, mint a lottó ötösnek.
2011. szept. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsi második,de ennek mi köze a kérdéshez?

Amúgy nem értem,most azon a max. negyed órás szóbelimen mi múlik.Ráadásul ez még "csak" egy érettségi...attól még a tanáromnak semmi bántódása nem esik,hogy másnál érettségizek.Csak simán a Kiss Bélához osztottak be és nem hozzá,aztán kész.Azt senki nem fogja megtudni,hogy mi a valódi indok.Egyébként ő abból szinte nem érzékel semmit,hogy nekem nem a szívem csücske.

2011. szept. 29. 22:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért meg nem fogok vele kekeckedni,hogy lerontsa a jegyemet,mert osztályozóvizsgán biztos,hogy ő lesz.
2011. szept. 29. 22:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy mi köze a kérdéshez? Nem értem. Ez a válasz a kérdésre. Arról senki nem beszélt, hogy a tanárnak bántódása esne. Én csak a jogszabályokról beszéltem.
2011. szept. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy nem nála fogsz eleve érettségizni. Pl. ha ő idén nem érettségiztet, és te pl 11.A osztályba jársz, beosztanak a 12.B-s vizsgacsoporthoz, akkor a 12.B-s tanárnál vizsgázol majd, mivel előrehozott.


Egyébként ha csak annyi, hogy unszimpátia, akkor érettségizz nála nyugodtan, legfeljebb írsz egy fellebbezést, ami ha jogos, újraértékelik az érettségid. (HA JOGOS!)

2011. szept. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem egészen: észrevételt tenni csak az írásbelire lehet, ha eltér a tanár az útmutatótól. A szóbeli eredményét nem lehet megfellebbezni, ha törvényesen zajlott a vizsga. De a legvalószínűbb eset, hogy a tanár azt fogja adni a vizsgára, ami jár érte, ugyanis általában ezt teszik, vagy még inkább a vizsgázó javára pontoznak.
2011. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!