Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » óvónő szeretnék lenni, mik a...

óvónő szeretnék lenni, mik a követelmények ahhoz, hogy felvegyenek a fősulira?

Figyelt kérdés

felvit már néztem,tapasztalatokat szeretnék.

nyelvvizsga kell hozzá?mire lehet többlet pontot kapni?

az Apor Vilmosra szeretnék menni.


2011. szept. 29. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvvizsga nem kell okvetlenül hozzá, többletpontot ugyanarra lehet kapni, mint bármelyik másik szaknál. [link]

A ponthatár megütése egyáltalán nem vészes, de ezenkívül van alkalmassági vizsga is. Itt kell mesét felolvasni, népdalt énekelni, ütemre tapsikolni stb. Ezen is meg kell felelned.

2011. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól meggondoltad? Én papíron óvónő vagyok, 6 éve végeztem, de még nem dolgoztam a szakmámban sajnos:( Nagyon sok van belőlünk, és főleg protekcióval lehet bejutni, és kapsz érte 85 ezer forintot. Pedig imádnám...

Amúgy amiket az első leírt, +van egészségügyi alkalmassági is, tornázni is kell.Az éneken nálunk sokan kiestek.Amúgy meg tényleg nem nehéz egy óvóképzőbe bejutni. Természetesen a végén kell majd nyelvvizsga. de ha már úgy mész oda, hogy van nyelvvizsgád, nem kell bejárni a nyelvórákra!

2011. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

mindenképp óvónő szeretnék lenni igen,tudom,hogy nagyon kevés a fizetés és sokat kell dolgozni de úgy érzem nekem ez lesz a hivatásom:)

2011. szept. 29. 18:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem kevés a fizetés, anyukám is óvónő 120 nettót keres.

Viszont nagyon nehéz elhelyezkedni, tényleg protekció kell, pl. kolléganője nyugdíjba ment és a lánya került be helyette protekcióval...

2011. szept. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!