Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadható a kollégi...

Mennyire elfogadható a kollégiumi élet, egyetemen?

Figyelt kérdés
Én pl hangosan szeretek tanulni, de feltételezem ez ott sztornó. De még is, mások hogy oldják meg az ilyen jellegű problémákat? És a higiénia (közös WC, zuhanyzó)? Mennyire bízhatsz a biztonságban, ergo, hogy nem lopnak el semmit?
2011. okt. 4. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező, a hangosan tanulást tényleg nehéz megoldani, általában azzal szoktuk kiváltani, hogy nem hangosan mondjuk, hanem leírjuk a dolgokat, habár ha normális a szobatársad, akkor nem fog neki problémát okozni, hogy magadban motyogsz. A wc, zuhanyzó sok helyen valóban közös, az állapota kollégiumfüggő, habár szerintem, ha használsz zuhanyzáskor papucsot, valamint az ülőkét letörlöd mielőtt ráülsz, akkor elég kicsi a valószínűsége annak, hogy bármit is elkapsz. Ráadásul a vizesblokkot általában naponta takarítják. Ami a biztonságot illeti, tőlem még soha nem loptak el semmit, habár a szobaajtót mindenhol zárni kell.
2011. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Értelmes emberek közt sem a higiénia, sem a biztonság nem jelent problémát. 3 évig voltam (főiskolán) koleszos, soha nem tűnt el semmim, nem kaptam el semmit a közös mosdótól.

Tanulás? A hangos tanulással nem tudom mit tudsz kezdeni, én nem vagyok olyan, a szobatársaim sem voltak. De mindig ki tudsz ülni olyan helyre, ahol nem zavarnak, nem zavarsz. Egyébként meg könnyebb a tanulás, mert ha valamit nem értesz a többiek talán tudnak segíteni.

2011. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Ha egyetemi koleszba költözöl ne lepődj meg, hogy a lányok a női WC túlzott kihasználtsága miatt áttipegnek mögötted a wc-khez mikor éppen Te is a "kisdolgodat" végeznéd.
2011. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen, de lány vagyok...
2011. okt. 10. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Nekem volt egy elviselhetetlen, hangosan tanulós szobatársam, aki éjszaka művelte ezeket a dolgokat, hát majdnem fejbe vertem...


Aztán lett egy másik, de az hajlandó volt kompromisszumra, pl. akkor tanult hangosan, amikor én nem voltam a szobában (ez elég sokszor fordult elő mert a suliban voltam általában). Szerintem minden megbeszélés kérdése, ha hajlandó vagy alkalmazkodni ezen a téren, és mondjuk nem hajnalig mondod fel a leckét, akkor nem lesz gond.


A közös WC-vel, zuhanyzóval meg nincs nagy gond, tisztán szokták tartani. Persze papucsban kell menni zuhanyozni.

2011. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!