Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási módszerek vannak?

Milyen tanulási módszerek vannak?

Figyelt kérdés
Ki szeretném próbálni az összeset. Amit eddig csináltam az magolás volt,ami általánosba még működött még talán most is 3mas 4es szintre. Viszont elég sok időt elvesz. Mikor tartsak szünetet? Mi legeyen a sorrend? stb. Köszönöm előre is! 16/L
2011. okt. 8. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Leírom az én módszereimet. :)


Hazajövök, eszek, pihenek egy 15 percet, hogy frissen kezdjek neki a tanulásnak.


Aztán kezdem a nyelvekkel. Megírom a német házit, majd a német tanulnivalót, de ha olyan nincs akkor átolvasgatom azt, amit leírtunk a füzetbe.


Ezután előveszem a legnehezebbet. Pl matek vagy fizika. Megírom a házit, aztán egy-két számolgatást csinálok én is magamnak, és a füzetből leellenőrzöm.


A tanulás végére szoktam hagyni az angolt, mert azt mondják, két nyelvet nem jó egymás után tanulni, és én hiszek az okosabbaknak. :)


Nekem az a módszer vált be, amikor valami logikát keresek a tanulnivalóban. Nem csak olvasgatom, hanem próbálom valamihez kötni. Pl az évszámokat is. Reggel indulás előtt mindig átolvasom azokat a dolgokat, amiket tudni kell aznapra. :)


De lehet, hogy te vizuális típus vagy, és jobban megjegyzed a dolgokat, ha képet, illusztrációt látsz róla. Próbáld ki ezt is. :) Ja, és néha -ha sorba kell tudni valamit, vagy ha több dolgot kell megjegyezni egy adott csoporton belül- akkor ilyen kis kézmutogatásokkal tanulom meg. Igen, elég hülyén hangzik, de beválik. :)


Bocsi, a hosszú szövegért.

2011. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és 14/l.
2011. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A sorrendet ki kell tapasztalni, mi a legjobb neked. Én az egyértelmű írásbelikkel kezdek, pl. mateklecke, ahol nem kell ihlet, kreativitás, csak le kell ülni és megírni, meg ha egyszer megvan, akkor már nem kell javítgatni (mint pl. egy fogalmazást, elemzést, ezeket mindig a legvégére hagyom).

Az előzőnek igaza van, ha két nyelvet tanulsz, ne egymás után tanuld őket, én attól megzavarodom, legalább egy kis szünet kell köztük.

A szóbelit én a legjobban jegyzetből szeretem tanulni, felolvasom magamnak, úgy hogy közbe mondatokba foglalom, megpróbálok minél kevesebbszer belenézni. Ha tankönyvből kell tanulni, akkor két lehetőség van: ha meg kell érteni, akkor magamban olvasom, és megállok, mindig megpróbálom értelmezni, elmondani saját szavaimmal, ha csak tanulni, akkor szintén felolvasom hangosan.

De ez nem mindenkinek jön be, sokan kiemelik színessel a lényeget, vagy kijegyzeteli, kiírják még egyszer. Találd meg, neked mi a legjobb, de ha hajlamos vagy a magolásra, egyre figyelj: soha ne tanulj meg semmit úgy, hogy nem réted, mondjuk tanulás előtt csak olvasd át az anyagot, hogy minden világos-e, látod-e az összefüggéseket.

17/L

2011. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lassan, fejezetenként tanuld meg a leckét! Szánj rá időt! Nap végén átolvasás NÉLKÜL mondd vissza magadnak az anyagot, ha megy, akkor ügyes vagy, ha nem akkor tanulgasd még! :)


Szerintem nagyon fontos a csend, hogy ne menjen a tv háttérzajnak. És a "kényelem" is, hisz törökülésben a szőnyegen véleményem szerint borzasztó tanulni.

2011. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Directioner12 válasza:

Én így szoktam tanulni:

- megnézem hogy a követkő napon milyen órák vannak éselőször a legnehezebb tnaulni valóval kezdem

-pl töri: elolvasom egyszer,aztán úgy olvasom el hogy közben aláhúzom kiemelővel a fontosabb részeket, aztán mégegyszer elolvasom és próbálom magamba felmondani

-utoljára hagyom az irásbeliket

2013. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!