Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 23 évesen késő elkezdeni egy...

23 évesen késő elkezdeni egy egyetemet?

Figyelt kérdés
Most nőtt be a fejem lágya úgymond. Eddig nem értem el semmit, ezt szégyenlem is, és nem tudom belefogjak e a suliba. Jártam már egyetemre, de azt otthagytam. Nincs semmi szakmám sem. Késő elkezdeni szerintetek?
2011. okt. 10. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
dehogy késő :)
2011. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bánomisén ***** válasza:
100%
Jaj, dehogy késő, miért lenne? Nálad idősebbek is beiratkoznak egyetemekre :-))
2011. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő, az a kérdés, hogy megéri-e. Ha olyan szakmát tanulsz vele, ami keresett és megélsz belőle, akkor nem késő. De ha munkanélkülivé képzed magad, akkor felesleges..
2011. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

van, aki 27, de olyan is van hogy 35 éves korban kezdik el..

nem meglepő, sokaknak akkorra már van elég tőketartalékuk elkezdeni egy költségvetéses képzést..


A fősulin láttam egy 45 év körülit, de egy idősebb bácsi is járt laptoppal órára..

Szóval semmikor sem késő ;)

2011. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Attól függ, mit tanulnál... Semmi szakra ne menj el, mert időpazarlás. Ismerek egy másodéves hallgatócsajt, 25 éves és andragógiát tanul... Nappalin... Ezt nevezik időpazarlásnak.


Ha olyat szeretnél tanulni, aminek értelme is van, akkor menj orvosira, vagy mérnökire, vagy egyéb olyan szakra, amivel tényleg el tudsz helyezkedni. Akkor is csak levelezőre szerintem, hiszen 23 évesen nyilván van jobb dolgod is, mint az iskolapadban üldögélni.


Én a helyedben mondjuk OKJ-s tanfolyamokat végeznék el, sokkal több értelme lenne, mint egy diplomának, amit minimum 3 év megszerezni. Ezalatt legalább két szakmát is szerzel.


21L

2011. okt. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Sosem késő. Ha van határozott elképzelésed, vágj bele.
2011. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én 33 éves vagyok, és most jöttem rá, hogy mit is akarok úgy igazán kezdeni az életemmel és még csak most fogom elkezdeni az egyetemet. Olyan nincs szerintem, hogy késő. Csak olyan ember van, aki később jön rá, hogy mit is akar csinálni. Ha te már tudod, akkor hajrá!
2011. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy!


(És ha a 25 éves csajnak az andragógia a vágya, akkor nem időpazarlás.)

2011. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Nem.

Viszont át kell gondolni, hogy a diploma majd 5 év múlva kell-e a munkaerőpiacon.

Át kell gondolni, ha a szülők már nem tudnak támogatni, akkor miből élsz, amíg egyetemre jársz.

Át kell gondolni, hogy mikor alapítasz családot és lehete-e ettől az egyetemtől normális családi életed.

2011. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek abban a mondásban, hogy semmit sem lehet elég korán kezdeni, de az is igaz, hogy jobb később , mint soha :) egyáltalán nem késő, barátnőm most 26 éves is jövőre jelentkezik orvosira, tehát egyáltalán nem vagy idős hozzá :)
2011. okt. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!