Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 30 pár éves fejjel szeretné...

Ha 30 pár éves fejjel szeretném elkezdeni az orvosi egyetemet, mehetek állami finanszírozási formába vagy csak költségtérítősre? Van már dipomám, egészen más területen szereztem.

Figyelt kérdés

Egyáltalán mit tudnának beszámítani a felvételinél?

Ha csak fizetősre mehetek, az mennyibe kerül félévente?


2011. jan. 31. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Támogatottan szerezted az első diplomádat?

Mert akkor csak fizetősre jelentkezhetsz.

Felvételihez kell biológia ÉS kémia VAGY fizika érettségi, ezek közül az egyik emelt szinten.

Költségesen sajnos (vagy nem sajnos) elég drága, egy félév 950 ezer körül van.

2011. jan. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bizonyos számú állami félévet esetleg beszámítanak, de ennek nagyon utána kellene menni.
2011. jan. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már van egy egyetemei diplomád, amit államilag finanszírozott képzésben szereztél, akkor már csak BSc szintű képzésben lehetnél államilag finanszírozott, ha maradt még a 12 félévedből.
2011. jan. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek! Ezek nem túl biztató hírek. Azt hiszem, ennyiben is marad a dolog.
2011. febr. 3. 11:02
 5/5 luszi85 válasza:
Kedves kérdező! szerintem ne tegyél le az ötletről, mert én is ugyanezt akarom. Van már egy diplomám, amit 10 félévileg az állam támogatott, de most az új jogszabályt úgy értelmeztem, hogy a fennmaradó féléveket is támogatja. Ha érdekel még a dolog akkor írj, hátha tudunk egymásnak tanácsot adni. Én jövőre fogok jelentkezni.
2012. aug. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!