Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, hogy 2 évvel az...

Normális, hogy 2 évvel az érettségi előtt rettegek tőle?

Figyelt kérdés

10-es vagyok, és nagyon félek tőle, hiszen ha elszúrom, akkor egész hátrelevő életemben szívhatok. Előrehozott érettségit szeretnék tenni jövőre németből, de még nyelvvizsgám sincs. A szüleimmel nem tudok erről elbeszélgetni, mert szinte egyáltalán nem foglalkoznak velem, sem a tanulmányaimmal, nem vagyok jó tanuló, tudom, hogy jövőre nagyon össze kell kapnom magamat...

Hogy van a pontozós rendszer, hogy kell számolni a pontokat? Az év közbeni jegyek számítanak, vagy az érettségi, és miben különbözik az emelt, és középszintű érettségi? ha valaki tudna segíteni, az nagyon hasznos lenne számomra, előre is köszönöm!


2009. ápr. 30. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos abban, hogyan működik a pontozás meg az egész, nem tudok segíteni, de szerintem annyira ne izgulj miatta!Ha esetleg nem is úgy sikerülne ahogy szeretnéd, biztos nem fogsz szívni utána végig az életedben!Én is nagyon izgultam előtte, de mikor túl voltam rajra rájöttem, hogy nem is volt egy nagy dolog, főleg akkor nevettem az egész érettségin mikor jöttek a fősulin a vizsgák!Próbálj meg pozitívan hozzáállni, az sokat segít, és ne izguld túl magad, mert az visszavesz a teljesítményedből!Nagyon sok sikert hozzá, és szerintem ne arra nézz, hogy most milyen tanuló vagy, hanem arra, hogy kihozz magadból mindent, biztosan menni fog!:)
2009. ápr. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Előrehozott érettségit - ami egyébként könnyebb, mint a nyelvvizsga - úgy tudsz tenni, ha előtte az iskolában osztályozóvizsgát teszel azokból az évekből, amelyekben már nem tanultad az adott tantárgyat. Vagyis a 12. év anyagából, esetleg a 11.-ből is. A maximális felvételi pontszám 480, ebből 80 az extrákból (nyelvvizga, emelt szintű érettségi, hátrányos helyzet)jön ki. A 400-nak a fele a 11. és a 12. osztályban az 5 érettségi tantárgyból kapott év végi jegyből jön ki, a másik 200 az érettségi %, de tök bonyolult, többféle módon is lehetséges a számítása és a számodra legkedvezőbb módon számolják ki. www. felvi.hu

A középszint általában elég könnyű, az iskolában teszed le, emelt szintet egy kijelölt másik intézményben kell letenni, az nehezebb, esetenként hosszabb, viszont +40 pontot lehet érte kapni. Nagyon nem kell félni az érettségitől, viszont 11.-től már nem árt elkezdeni komolyabban tanulni részben a vitt pontok miatt, részben hogy ne az érettségi előtt 2 héttel kelljen mindent megtanulni. A tételkidolgozást már 11.-ben el lehet kezdeni.

Ha véletlenül nagyon rosszul sikerülne az érettségi, és nem vesznek fel, később lehet újra vizsgázni és javítani. De ha te már most erre gondolsz, akkor neked erre biztosan nem lesz szükséged!

2009. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nah akkor leírom neked teljesen az egészet. Remélem érthető lesz.

Első 100 pont: 11. és 12. év végi jegyeid (magyar nyelvtan és irodalom átlaga, töri, matek, idegen nyelv és egy választott) megszorozva kettővel. Ebből következik, h ha pl. egy darab 4esed lesz, akkor 2 pontot buksz.

Második 100 pont: az 5 érettségi tárgyad %os átlaga. (magyar, töri, matek, idegen nyelv és egy választott, melynek nem kell megegyeznie az előző pontban írt választott tárggyal. Tehát viheted pl. a testnevelés jegyedet akkor is, ha biológiából érettségizel)

Harmadik és negyedik 100 pont: A két felvételi tárgyad %os átlaga (biosz 90% + kémia 90% = 180 pont)

+80 pont: középfokú nyelvvizsgáért 35, felsőfokúért 50 (de nyelvvizsgákból max 50et lehet összeszedni, tehát hiába van 15 db felsőfokú nyelvvizsgád, akkor is csak 50 pontot kapsz), emelt szintű érettségiért 40 pont (csak akkor kapod érte, ha felvételi tárgyad!!!!!), a hátrányos helyzetű dolgokért nem tudom hány pontot lehet kapni...


VAGY : a két felvételi tárgyad %os átlagát duplázod (kémia 90% + biosz 90% = 360) + a pluszpontok


Én jövő héten érettségizek, szóval ne aggódj, van akinek rosszabb:)

És ne hidd h elszúrja az egész életed, ugyanis újra lehet érettségizni. Max egy évvel később mész fősulira vagy egyetemre. Persze jobb ha elsőre jól megírod, de ha mégsem, nem történik katasztrófa.

2009. máj. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Az utánam következő választ elolvasva elnézést kéréssel módosítom a saját, amúgy 100%-osnak tűnőmet: valóban az évvégi jegyekből csak 100 pont jön ki, a második száz az érettségin az 5 tárgyból szerzett átlagszázalék.
2009. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!