Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt írtátok meg...

Mennyi idő alatt írtátok meg a szakdolgozatotokat?

Figyelt kérdés
A témaválasztástól a beadási határidőig mennyi időt adott nektek a főiskola/egyetem, és ebből mennyit töltöttetek érdemben az elkészítésével? Valamint a konzulensetekkel (ha volt külső) milyen gyakran konzultáltatok?
2011. okt. 12. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvészetből írtam, egész tanévben foglalkoztam a témámmal (a kutatás rész miatt ez elkerülhetetlen volt), hetente egyszer találkoztam a konzulensemmel. Konkrétan a szakirodalom-olvasásra és az írásra kb. egy-egy hónapot mondanék.
2011. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez vicces épp ezt a kérdést akartam feltenni, ugyanis nekem van 2 hetem, h megírjam :D


Persze a kutatás és szakirodalom feltárás már kész- aug. 21-én kezdtem, tehát már csak gépelnem kell 30-40 oldalt így remélem nem lesz vele gond :/ De kicsit szorul a hurok.


De nekem ez nem sikerült volna, ha nem készen kapok minden szakirodalmat egy kedves ismerőstől, mondván, nesze ebből megírod simán. Ha mindent magamnak kellett volna megkeresnem, akkor akár 3-4 hónap is lett volna a szakirodalom gyűjtés.

2011. okt. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
nekem kicsit hülyén jött ki, decemberben kellett témát választani, májusban leadni, de volt egy kisebb kavarás és ezért nem álltam neki túl korán, mert nem volt biztos, hogy milyen terjedelemben kell meg aztán abba is bekaravrtak, hogy végülis mik a választható témakörök, ezért ha már a suliban ilyen fejetlenek voltak, én is le.....tam, külső konzulensem hivatalosan nem volt, gyakorlatilag volt egy segítőm. A leadási határidő után még kértem egy nap haladékot és azon a napon írtam kb 20 oldalt a dolgozatomból, na el lehet képzelni milyen összecsapott valami lett belőle...elvileg 4ig voltak a tanszéken én négy óra 5kor estem be, hogy mindjárt hozom, csak még a nyomdában van xD
2011. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tom Benko ***** válasza:
A kémiát kb. két hónap alatt, mert sok ötlet kellett hozzá. A matekot két hét alatt, a téma miatt. A fizikát egy hónap alatt, a képek miatt.
2011. okt. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kb. 2 és fél hét alatt írtam meg.
2011. okt. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 4 éves képzésen voltam, a felénél, 2 évnél kellett leadni a témaválasztó lapot. De az kb. csak azért volt, hogy mindenkinek legyen egy témája, a végére szinte mindenki változtatott valamit - én a témát és a konzulenst is. Konzultálni egyszer sem voltam, 2-3 hetet töltöttem az írással, aztán kiderült, hogy nem tudok még államvizsgázni, így csúsztattam a szakdogát is, és a tényleges határidő előtt még 2-3 hetet dolgoztam rajta, hogy tuti legyen. 5ös lett :)
2011. okt. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekünk kötelező volt a konzultáció a belső konzulensnél min 6 alkalommal
2011. okt. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

még az őszi félév vége felé kerestem meg az egyik tanáromat, hogy lenne-e a témavezető, és akkor kb. onnantól kezdve kezdett el adogatni cikkeket, hogy akkor nézünk bele picit ebbe, meg ebbe, hogy melyik téma érdekel, miből írnám. Elég gyorsan meglett, így akkor onnantól kezdve abban a témában olvasgattam elég sok cikket, és olyan 1-2 hetente találkozgattam a témavezetőmmel megbeszélni a dolgokat, beszámolni, amikor már meg volt az első változat, akkor azt még átnéztük, hogy miket kell még átírni. Tehát összességében cikkek keresgetésével, olvasgatásával, saját eredmények keresésével kb. fél évbe telt - természetesen nem csak ezt csináltam, hanem egy kényelmes tempóban, de hogy valami mérhetőbb munkamennyiséget számoljam, egy olyan 20 cikket szerintem átolvastam a dologhoz, emellett azért saját cuccokon is gondolkodtam (végül is sikerült is valami sajátot beleraknom), meg a végén az összeállításon is elment elég sok idő, hogy akkor most milyen szerkezetben írjam le a dolgokat - na meg persze maga a leírás se piskóta, főleg, hogy képletek meg minden kell, tehát Latex-ban kellett írni, ami macera.

Ez volt az MSc-s, itt egy nagyon odafigyelő témavezetőm volt, a BSc-snél viszont meg alig találkoztam a témavezetőmmel, szerintem ő meg úgy igazán el se olvasta azt a szakdolgozatomat. De az is azért beletelt néhány hónapba.

2011. okt. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy évvel korábban kellett leadni a témabejelentő lapot.Nekem egy kutatást is el kellett végeznem,ebből írtam a szakdolgozatomat tulajdonképpen,szóval elég sokat foglalkoztam vele (tesztek felvétele,kiértékelése stb.).Ha ezt leszámítjuk, az elméleti háttérhez való anyaggyűjtéssel és a dolgozat megírásával 2-3 hónapot töltöttem el,ez alatt 2 szer találkoztam a konzulensemmel.Nekem nem volt külső konzulensem.


21/L

2011. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tom Benko ***** válasza:
A LaTeX-ben mi a macera. A fizikát abban írtam, semmi problémám nem volt. Az előző kettőt sajnos worddel készítettem, többször álltam az agyvérzés határán.
2011. okt. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!