Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tud a mai fiatalok...

Miért nem tud a mai fiatalok egy része helyesen írni? Most csak az itt kérdezőkre és válaszolókra értettem, tisztelet a kivételeknek!

Figyelt kérdés
Elképesztő, hogy egyesek milyen helyesírási és fogalmazási hibákat ejtenek. Néha alig lehet kisilabizálni mit akar mondani, pedig itt még helyesírás ellenőrző is van. :) Összefüggéstelenül írnak és rövidítéseket használnak. Ennyire nehéz lenne a magyar nyelv? Ők vajon, hogy jutnak át egy magyar írásbeli érettségin?
2011. ápr. 30. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Mert írni jobban szeretnek(szeretnének), mint olvasni, pedig attól sokat fejlődne a helyesírásuk.
2011. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ez a kérdés már bennem is felmerült.Egyrészről nincs elég idő az iskolában arra,hogy ezen dolgozzanak.Másrészről szerintem sok embernek igénye sincs rá.Ami azt illeti,kényes vagyok az ilyesmire és néha majd leesek a székről,olyanokat látok (pl. miadt,hadjál,bóglárka...wááá)
2011. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Ezen én is mindig elgondolkozok, amikor korombelieknél látom, hogy a gyors gépeléssel össze-vissza ugrálnak a karaktereik (pl. "meygükn" -> megyünk), meg hogy olyan rövidítéseket használnak, hogy ahhoz már szótár kéne. Nekem általánosban az egész osztály borzasztó volt helyesírásból, a vesszőket sose tudták, hova kell kitenni, meg a j-ly-t állandóan keverték. Szerencsére most, hogy középiskolás lettem, ez máshogy van.

Én mondjuk megszoktam a mai fiatalok írását, de sokan nem, és ezt abból is tudom, hogy rengetegszer mondják nekem, hogy "az írásom alapján sokkal idősebbnek gondolnának". Meg olyat is kaptam már, hogy "a 12-14 évesek 99%-a nem tud írni -- kivétel 1%, amit te képviselsz" :D

14/L

2011. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez régen is ugyanígy volt. Csak ugye 10-20 éve nem láttad ennyi ember írását, hiszen nagyjából a családod, meg ha volt egy-két levelezőpartnered, az ő írásukkal találkoztál.

Ma pedig, pláne egy ilyen oldalon, bárki teret kap, hogy írjon, amennyit kedve tartja.

2011. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én viszonylag helyesen tudok írni, de ha gyorsan gépelek akkor sok hibát szoktam ejteni.Persze vannak, akik amúgy is rosszul írnak, a milyen=mijen stb.
2011. ápr. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Dehogy nincs rá idő az iskolában. Aki akar, simán megtanul helyesen írni. A többiek meg egyszerűen igénytelenek és buták, és mint tudjuk, mostanában az a menő, ha buta vagy mint a föld.


Azt bírom, amikor egy olyan kérdést olvasok, amiből egyszerűen nem bírom kihámozni, hogy mit akar a kérdező, mert annyira érthetetlenül van megfogalmazva, és hibák hibák hátán (sújú, mongyuk, hadjon, aszt...), és ha merészelem megkérni, hogy próbálja meg magyarul leírni, még neki áll följebb, hogy itt nem a "hejes írást" kell nézni, meg hogy sietett. Igen, basszus, a mongyuk tényleg rövidebb, mint a mondjuk -.-

2011. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Oho... én egyenesen falra mászok,amikor épp egy velem egykorú fiúval beszélek msnen,de még arra sem méltatna,hogy helyes sorba rakja a betűket. Fogalmam sincs miért nehéz helyesen írni... ja,egyszer olvastam egy hasonló kérdést és egy 14 éves lánynak az volt a válasza,hogy "Hát mert helytelenül is megérted,nem?". Azt hiszem ez sok mindent megmagyaráz.

15L

2011. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Helyesírás-ellenőrző!!!:))

Egyébként én is elképedek,hogy mennyire nem tudnak az emberek helyesen írni! Főleg azóta veszem észre, amióta itt regisztrálva vagyok!

2011. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem csak a mai fiatalokra jellemző, csak ezelőtt tíz évvel még nem volt Internet, így nem találkoztál nap mint nap az írásukkal. Nekem is volt olyan osztálytársam, aki következetesen j-vel írta az "olyan"-t, de a magyartanárunkon kívül nem látta senki.
2011. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk az iskolában nem ártana többet gyakoroltatni, csak sajnos rohanni kell a tananyaggal, ahelyett, hogy időt szánnának a megtanultak rögzítésére.

A másik, hogy ezzel a problémával sok szülő szintén nem foglalkozik, mert vagy ő maga sem tud helyesen írni, vagy pedig egyszerűen nem is érdekli a dolog. Amikor kisiskolás koromban anyukám azt látta, hogy sok hiba van a dolgozataimban, akkor itthon külön gyakoroltatta velem a helyesírást. Na mondjuk én előnyös helyzetben vagyok, mert anyukám tanítónő. De azt ő is megerősíti, hogy a legtöbb iskolában tesznek rá, hogy a gyerekek rendesen begyakorolják a helyesírást.

2011. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!