Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam ezen az...

Nem érzem jól magam ezen az egyetemen. Mi a véleményetek, mit tehetnék? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Édesanyám szerette volna leginkább, hogy beiratkozzak egy bizonyos szakra. Meggyőzött, elméletben tudom is, hogy igaza van, mert a jövőben valószínűleg keresett, jól fizetett és hasznos ágazatról lenne szó. Gyógytornász lehetne belőlem. Szóval rendben, elméletben működik is a dolog, és én is tudom, hogy jó LENNE. Úgy áltam hozzá az elején is, hogy odamegyek és megszeretem idő közben, mert nagyon akartam, hogy így legyen. Ennek ellenére megkezdődött az tanítás, járok előadásokra, de minden alkalommal úgy érzem ez nem az én utam, hogy mérföldekre áll tőlem az egész: biológia, biofizika, stb. Ráadásul nem is magyarul tanulok. Minden nap úgy indulok el, hogy meg akarom szeretni, aztán bemegyek és fél óra után megint azon gondolkodom, mit keresek én itt? :( A társaság is egy külön világ, sehogy sem találok közös hangot velük, pedig komolyan próbálkozom, de úgy érzem mindenki teljesen eltérő személyiség az egyémtől. Ami még egy kritikus pont, az a tandij. Nagyon drága, átszámolva 4OO.OOO Ft évente. Nem szeretnék ennyi pénzt kidobni, nem akarom a családomat ennyitől megfosztani hiába. Tudom, hogy az én hibám, és sajnálom is. Az a gond, hogy nincs is ötletem mire válthatnék, mert az a terület, ami engem érdekelne elég reménytelen: vagy nincs jövője, vagy telített már. Ha abbahagyom most ezt a szakot, várnom kell egy évet, hogy másra iratkozzam. Apum szerint az nem baj, mert tanulhatnék közben. Tanácstalan vagyok, a régi optimizmusom is kezdem elveszteni:( Kérlek segitsetek! Folytassam, vagy váltanom kellene?

(19L)


2011. okt. 15. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért egy kis időt adhatnál magadnak. A fő kérdés: gyógytornász szívesen lennél, szívesen csinálnád? El tudod magadat képzelni gyógytornászként, hogy ezt csinálod? Ha igen, akkor nem feltétlen baj, hogy a tantárgyak nem igazán jönnek be. Mivel most kezdted, ezek még nagyon az alapok, a tulajdonképpeni szakmádhoz (szinte) semmi köze. A társasághoz is idő kell megszokni, legalábbis én így voltam vele, most egy év után vagyok úgy, hogy maradéktalanul bízok az 'új' barátaimban és ilyenek:) A félévet mindenképp 'bírd ki', azt tanácsolomn. Ha utána is szenvedsz, akkor 2.félévben ne iratkozz be, kezdj el dolgozni és találd ki, mit szeretnél.
2011. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első hozzászólóval :) ez még csak az alapozó év, itt csupa olyan dolgot fogsz tanulni, ami másokat sem érdekel, de lehet, hogy 1-2 év múlva már imádni fogod. Előbb verekedd át magad ezen az éven, esetleg beszélgess egy gyógytornásszal, hogy neki miből állnak a hétköznapjai és mérlegeld, hogy te ezt tudnád e csinálni. Azt a 400ezer pénzt mondjuk én is sajnálnám, de azt se felejtsd el, hogy a szüleid kérésére vagy ott, biztos örömmel finanszírozzák az oktatásodat, ne érezd azt, hogy ez nekik teher, ha az lenne, biztos egy másik sulit erőltettek volna, ahol ingyen van a suli.
2011. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolom angolul tanulsz, azt mennyire bírod? Mert én hasonló helyzetben voltam, Olaszországban kezdtem az orvosit angol tagozaton, aztán benyögték évkezdésen,hogy a gyakorlatok mostantól olaszul lesznek. Én nem adtam magamnak egy évet, mert tudtam,hogy elvesztegetett idő lett volna, meg a mentalitást se szerettem,azért mentem oda, mert azt akartam a szüleim miatt,hogy minél előbb orvos legyen belőlem. Én most egy másik országban felvételizek újra,és most van időm a nyelvet is tanulni, amúgy én a biokémiától voltam rosszul,de én se fogom soha használni, úgyhogy abban van valami, hogy az alaptárgyakat bírd ki valahogy,persze ezt könnyen mondja egy olyan,aki még nem tanult meg egy telefonkönyv vastagságú könyvet úgy,hogy abban logika tényleg nincs,csak be kell magolni, viszont nem annyira egyszerű,mint egy törit vagy magyart,amit azért meg lehet jegyezni úgy,hogy elolvasod párszor. Szerintem ha ennyire érzed,hogy nem ott van a helyed,még most hagyd a fenébe, mert ha félévkor váltasz,én nem tudom milyen jegyeid vannak,de pl. ha 80-90%körül szeretnék újra emelteket írni, az nem túl reális,hogy sikerülne,most még talán, de már ez sem feltétlen így van,főleg ha azokat régóta nem tanultad. Akkor megint ott tartasz,hogy nem nem a mostani évben csak a következőben tudsz majd beadni jeletnkezést.
2011. okt. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja azt meg kihagytam,hogy ez az összeszokás szerintem hülyeség, az más,ha beszélgetsz velük,de még nem bízol bennük,ahhoz idő kell. De ha 1hónap után kb senkivel se tudsz beszélgetni, az idővel csak rosszabb lesz,mert ők még jobban összeszoknak,akik most beszélgetnek,és befogadni már nem nagyon fognak. Ez is tapasztalat, ez így van általában, ez az általános emberi magatartás.
2011. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A gyógytornász keresett és jól fizető szakma? Szerintem el vagytok tévedve kicsit :)
2011. okt. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:03


2. válaszoló vagyok. Csak annyit írok, hogy én is tanulok telefonkönyv vastagságú könyveket, mivel orvosira járok :)

2011. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én meg az első válaszoló, szintén telefonvastagságú könyvek, szintén orvosnak tanulok:D és gyűlölöm a biokémiát, de logikus, megjegyzem, és ha egyszer leszigorlatoztam többé nem kell vele törődnöm. Amit az összeszokásról írtam, szintén saját tapasztalat. Az első 1-2hónapban csak tengtem-lengtem, hol azokkal az emberekkel, hol másokkal. Minden új volt, úgy éreztem, senkivel nem találom a hangot. Nem éreztem jól magamat, ezért változtattam. Kicsit nézegettem, hogy így 'kívülről' szerintem kikkel passzolnék össze, és hozzájuk csapódtam. Elején kicsit fura volt, de kedvesen és nyitottan közeledtem, így az első csodálkozás után ők is így tették, most ők az egyik legjobb barátaim. Szóval, személyiség függő:)
2011. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Idegennyelven tanulni szerintem még nehezebb,de ez már a mi problémánk. És még mindig nem tudjuk,hogy tud e tengeni lengeni valakikkel vagy sem, mert ha egyáltalán nem tud,az csak rosszabb lesz, ha néha valakihez oda csapódik az más, abból még lehet bármi, de szerintem ez elég logikus.
2011. okt. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!