Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire kellemetlen emailt...

Mennyire kellemetlen emailt irni egy tanarnak?

Figyelt kérdés
Egyetemi tanarrol van szo. Neki az a fo foglalkozasa, ami az en teljesuletlen almom. Nagyon szeretnek kerdezni tole, elhivatottsagrol, a kutatasi munkalatairol stb... En ugyan no vagyok, o meg ferfi, de tenyleg nem ugy erdekel, mint ferfi hanem mint ember. Oran eleg laza, poenkodik, es jol magyaraz. Ezek fenyeben kerdezhetek tole, vagy hulyenek nezne?
2011. okt. 18. 11:35
 1/7 bánomisén ***** válasza:
100%

Ha ennyire kínosnak érzed az e-mail írást, akkor az egyik óra után kérdezd meg tőle, hogy feltehetnél-e néhány kérdést neki levélben a munkájával kapcsolatban.

Így nem éri váratlanul és még azt is tudni fogja, hogy kitől kapta a levelet.

2011. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
En nem erzem kellemetlennek, allandoan kerdezek, mert nema gyereknek, ugye anyja se...csak elsos vagyok es meg nem tudom, hogy mukodik ez.
2011. okt. 18. 11:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyeneket nem e-mailben kell intézni. Korosztályos csoportban megbeszélhetsz mindent elektronikusan is, de oktatóval sokkal hatékonyabb a személyes kontaktus. Szóval beszélj vele!
2011. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hat szemelyesen en is jobban orulnek, csak nem nem eppen a korosztalyom szokvanyos kerdeseit tennem fel... Kicsit felek, hogy akkor en lennek a "nyalizos", mert lesz a targybol vizsga. Tehat vizsga elott etikatlannak lennek titulalva, vizsga utan meg nem talalkoznank, mert nem tanitana.
2011. okt. 18. 15:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Bátran kérdezd meg. Ez nem nyalizás, ez érdeklődés. A pedagógusokat nagyon motiválja, ha érdeklődést tapasztalnak a hallgatók felől a tárgyuk iránt. Főleg, ha komoly és értelmes kérdésekkel bombázod, amiből akár egy magasabb kvalitású beszélgetés is kerekedhet. Ebben semmi etikátlan vagy elítélendő nincsen. Addig kérdezd meg, amég van rá lehetőséged!
2011. okt. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszt, sikerult eloszlatnod a ketsegeim. :) Igazsag szerint engem tenyleg erdekelnek a tanarok, (persze nem mindegyik) hogy hogyan jutottak el odaig, mennyire elhivatottak, miert csinaljak, szeretik-e stb... Nagyon tisztelem oket (azert itt is akad kivetel) es oket szeretem jobban megismerni, csak ezt a kortarsaim nehezen ertik meg.
2011. okt. 18. 19:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetemre azért már elég érett emberek járnak (zömében), itt már nem ciki, ha nem vagy flegma "sz@rok az egész világra" bohóc és érdekelnek komolyabb dolgok is.
2011. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!