Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nevelő intézet/javitó?

Nevelő intézet/javitó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11.es vagyok,és az lenne a gond hogy tavaly kaptam egy levelet amiben az állt hogy 10 órát lógtam,nem kapok büntetést stb..Csak ha 2 éven belül összejön.Hát most összejött adminisztrációs hiba miatt(digitális napló) :@ Kaptam most 1 levelet az önkormányzattól,hogy menjek be,valószinű hogy kapok pénzbüntetést...Azt leszarom igazából,csak azt nem,hogy azt mondta anyám hogy elvihetnek Nevelő/javitó intézetbe?! Ez most komoly? Ennyiér? Köszi a válaszokat. 17/F
2011. okt. 18. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
a jogszabályt nem tudom, de nálunk mindenki lógott orrba-szájba és senki nem kapott még pénzbüntetést se, nem még javítót. e-napló volt nálunk is :@ 20L
2011. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Mind1,nem idegeskedek ilyen marhaságokon,ha berángatnak intézetbe,úgyis elmegyek onnan,nem vagyok madár :DD
2011. okt. 18. 12:21
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
10 óra igazolatlan hiányzás után az iskola értesíti a szülőt, gondviselőt, hogy a tanuló nem tesz eleget a tankötelezettségének. Általában ilyen esetben az önkormányzat figyelmezteti a szülőt, hogy gondoskodjon a gyermek iskolába járásáról. Ha többször is előfordul, pénzbírságot is kiróhat. 50 óra igazolatlan mulasztás után kötelezően megszűnik a családi pótlék folyósítása. Amúgy a levelet nem te kaptad, hanem a szüleid, hiszen te még kiskorú vagy. Javító intézetbe bűncselekményért szoktak vinni valakit.
2011. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen,úgy akartam írni.Köszönöm a válaszod :) Tavaly volt csak ilyen,hogy összejött a tíz igazolatlan,meg most.Szerintem kijön egy faszi,aki megnézi h milyen körülmények között élek.Családsegítős asszem xd
2011. okt. 18. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet? XD :D
2013. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!