Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME építőmérnöki karon milyen...

Petrus (: kérdése:

BME építőmérnöki karon milyen tantárgyak vannak, és azokon mit tanulnak/tok?

Figyelt kérdés

jövőre szeretnék oda bekerülni, ezért érdekelne, hogy milyen tantárgyak vannak, és mi mit takar.


másik kérdésem pedig: hallottam egy bme építészmérnöktől, hogy valami 15ezer forintos tust (azt hiszem készletet) kellett megvásárolnia. ez az építőmérnökösökre is vonatkozik?


köszi!

17L


2011. szept. 8. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem BME-s vagyok, de építős. Gyanítom az építősökre a tus nem vonatkozik, szabadkézi rajz az építősöknél alig, szinte egyáltalán nincs. Műszaki rajzok készítésénél kérhetik, hogy húzd ki tussal, de igazából nálunk tesznek rá, hogy hány ezer forintossal tetted.


Ami most hirtelen eszembe jut az első évről, az a matek természetesen, első félév deriválás, integrálás, második félév mégtöbb integrálás. Fizika, ahol alapok vannak. Mechanikán statika van, erők testre, illetve egymásra való hatásai, nyomás, húzás, aztán bejön a nyírás, csavarás, stb.

Nálunk volt ábrázoló geometria, itt különböző síkokban kellett ezt azt megrajzolni szabad kézzel vagy autocad-del, ezt ránk bízták.

Anyagtanon vettük az építőiparban használatos alap anyagok jellemzőit, gondolok itt üvegre, betonra, szigetelő anyagokra stb.

Volt kémiánk, ami nálunk kb ugyanaz volt mint gimi x éve alatt, csak sokkal nagyobb mennyiségben, kiegészítve, töményebben (utáltam).

Geodézián többnyire a földmérés rejtelmeivel ismerkedünk, első évben rengeteget mértünk kint akár esett akár fújt, ebből jegyzőkönyveket kellett készíteni, ezeket leadni.

Informatika 1-en AutoCaddel ismerkedtünk, 2-n programoztunk.

Geológián a Magyar viszonyokat, kőzeteket, ásványokat kellett bevágni.

Volt még tesi meg nyelv, de gondolom ezt nem kell különösebben magyarázni.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de mint említettem ez nem BME, így lehetnek eltérések.

2011. szept. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

te hova jársz?:)

nagyon szépen köszönöm a válaszodat egyébként :))

matekból a deriválás-integrálás az alapoknál kezdve lett tanítva, vagy már kellett egy kis tudomány hozzá? (a helyzet az, hogy csak a faktosok tanulják a deriválást, integrálást, nem tudok menni nekem más van olyankor)

fizikát nem igazán szeretem, de egy minimálisat el tudok viselni :) illetve mechanika.. hát, azt hiszem nem lesz gond, meg a kémiával sem, igaz nem szeretem, de úgy-ahogy tudom (10.ben a fejünkbe verték :D)... ezektől a geo dolgoktól kicsit megijedtem, aztán rájöttem hogy csak egy kis akarat kell és meg tudom tanulni. :)

2011. szept. 8. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne. :$
2011. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!