Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek az új pontrendszer...

Szerintetek az új pontrendszer 2012től mennyire lesz hatással a ponthatárok emelkedésében?

Figyelt kérdés
Vagyis a 2012-es felvételi változáshoz ha jól tudom hozzá tartozik a maximális ponthatár 480-ról 500 po9ntra emelése, és így az olyan szakok ahol még nem követelik meg az emelt érettségit ott menyire várható pontszám növekedés. (Mert ott van példának akár amikor behozták a két szintes érettségit az sem úgy volt hogy életbe lépett a törvény és akkor már az akkor érettségizőkre vonatkozott hanem a következő évre.) Ezzel csak azt akartam mondani hogy személy szerint nekem nem kellene emelt szintű érettségi a tovább tanuláshoz, de ha így januártól életbe lép a törvény és növekednek a ponthatárok minden szakon akkor célszerű lenne emelt érettségi, csak hát januártól-májusig lehetetlen egy tantárgyból is felkészülni emeltre. Mert ha ezt előbb tudtam volna akkor már rég felvettem volna 11.es koromban emelte a tantárgyat de nem számítottam ilyesmi fajta változásra. A kérdésem végül is még egyszer hogy akkor a januári törvény már vonatkozik ugye a 2012, májusában érettségizőkre? A válaszokat előre is köszönöm.
2011. okt. 18. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom milyen januári törvényről beszélsz, de a szövegezéséből biztosan kiderül, hogy mikortól hatályos. Egyébként nem az érettségizőkre vonatkoznak a szabályok, hanem a felvételizőkre, ez azért fontos.

2012-es felvételiben igen, már 50 pont jár majd egy emelt érettségiért.


"csak hát januártól-májusig lehetetlen egy tantárgyból is felkészülni emeltre"

Ezt a butaságot pedig felejtsd el, egyetemen sokkal többet kell majd tanulnod, sokkal kevesebb idő alatt, és az agyi kapacitásod nem fog változni, tehát most is képes lennél rá, csak akarni kell.

Ponthatár emelkedésről nem tudok nyilatkozni, esetleg kettővel feljebb az ezotéria témakörben segítenek :D

2011. okt. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Andizsuzsi ***** válasza:
A pontszámok alakulását általában az adott intézmény adott szakja iránti "kereslet" határozza meg. Ahova eddig max közeli pontokkal lehetett bekerülni, oda valószínűleg kelleni fog a + 20 pont, ahol alacsonyabbak voltak a pontszámok, ott valószínűleg maradnak. De egyes szakokon elég drasztikus pontszám változások tapasztalhatók mindkét irányba attól függően, hogy éppen mennyire felkapottak.
2011. okt. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!