Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ez a felvételi...

Hogy van ez a felvételi pontrendszer?

Figyelt kérdés

Már 11.-es gimis vagyok, de itt sajnos szinte egyáltalán nem tájékoztatnak minket a továbbtanulással kapcsolatos dolgokról és arra kellett rádöbbennem, hogy nekem ez az egész nem világos.:( Linkelnétek konkrét helyet (ne csak webcímet hogy pl felvi.hu mert ott már többször is jártam de én nem találtam meg rajta) ahol megtalálom ennek a pontrendszernek a részletes leírását, az érettségiről szóló információkat?

Még egy kérdés: ha faktos vagyok egy olyan tárgyból, ami csak első 2 évben volt csak alapórán, akkor van lehetőségem még az 1. és 2. év végi jegyeket vinnem belőle, vagy ha faktos vagyok, akkor feltétlenül a faktos évek számítanak belőle?

Előre is köszönöm!


2011. jan. 14. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha írsz konkrét kérdéseket, szívesen válaszolok, ha tudok.


Ha a tanulmányi pontjaid alapján számolják a pontjaidat, akkor mindig az utolsó két tanult év végi jegye számít. Magyarul ha faktos vagy, akkor a 11. és 12. év végi jegyeid számítanak.

2011. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)


Még eszembe jutott másik 3 kérdés is:

Ha angolból szeretnék előrehozott érettségit tenni, de mondjuk az osztályozót nem tudnám 5ösre megcsinálni, akkor az lehetséges, hogy a nyelv érettségim angolból lenne, de az év végi jegyet meg németből vinném?


Úgy hallottam, hogy egy szinten egy tárgyból csak egyszer lehet érettségit tenni. Tehát ha én a választott tárgyamból a középszintű és emelt szintű érettségit is ellövöm még gimiben, de egyik sem sikerül olyan jól, hogy felvegyenek a kívánt egyetemre, akkor arra még lesz lehetőség később, hogy amikor újrafelvételizek, csináljak ugyanabból a választott tárgyból másik érettségit?


Ha egy emelt érettségit tervezek csinálni + 2 nyelvvizsgát, remélhetőleg kitűnő lennék és semmilyen versenyeredményem sincs, akkor igaz kapásból esélyem sincs arra, hogy max pontról induljak?


Előre is köszönöm! :)

2011. jan. 15. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!