Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogosan félek, hogy diploma...

Jogosan félek, hogy diploma után nem találok munkát? Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Nyelvszakon diplomáztam le 3 év után és mesterképzésen folytatom tovább a tanulmányaimat. Van másfél évem míg végzek és már most tartok attól, hogy nem találok megfelelő állást, a területemen és ami a legfontosabb, hogy a régiómban (Szabolcs megye). Ha találnék is munkát máshol az országban, biztos nem tudnám megoldalni, hogy oda költözzek, nem állunk úgy anyagilag. Annyira félek. Azt sem tudom, milyen cégeknél milyen munkakört lehet teljesítenem. :(

Végzésemkor lesz(már van) egy felsőfokú nyelvvizsgám és egy középfokú holland. Lehet velük vmit is kezdeni?

Köszönöm! egy kétségbeesett lány

22L


2011. okt. 19. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, jogosan félsz, amíg Magyarországon élsz. Költözz külföldre, ott vannak lehetőségek!
2011. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
én mennék, de az sem egycsapásra megy, kell pénz ott is vmi lakhely, nem egyszerű:/
2011. okt. 19. 09:34
 3/16 anonim ***** válasza:
Menj au pairnek! Nagyon jó és olcsó lehetőség, ha külföldön akarsz később elhelyezkedni, lesznek már ott ismerőseid és elkezdhetsz rendes munkát is keresni, amíg a családnál laksz.
2011. okt. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát kezdésnek ne is várd, hogy minden szuper lesz! De vagy menj külföldre, vagy ha belföldön akarsz maradni, akkor Bp-re. Eleinte nehéz lesz, és addig kezdj el gyűjteni, hogy azért valami minimális pénzed legyen. De szerintem a külföld mindenképp jobb..
2011. okt. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Antimod ***** válasza:
27%

Hagyjátok már ezzel a külfölddel, elmenekülni azt könnyű persze. Aztán külföldön meg lesz belőle egy gyökértelen szerencsétlen, akit olyan emberek vesznek körül, akiket voltaképpen soha nem fog megérteni (nem nyelvi szempontból).

Eleget voltam ahhoz kint, hogy tudjam ezt.

Milyen nyelvből van felsőfokod? (Gondolom angol / német).

Az, hogy Szabolcsban kapsz munkát, nem túl valószínű sajnos, de azért Magyarországon el fogsz tudni helyezkedni szerintem.

2011. okt. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
németből felsőfokúm:)
2011. okt. 19. 09:52
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem a külfölddel nincs semmi gond, max az ír róla ilyen negatívan, akinek nem jöttek be a számításai. Mindenki, akit ismerek, és kint él, akár USA-ban, akár Németo-ban vagy Angliában/Hollandiában, köszöni szépen, jól érzi magát, és esze ágában sincs hazajönni.
2011. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
minket azzal riogatnak a tanárok, hogy jól gondoljuk meg hogy kimegyünk-e külföldre, mert az hogy mi itt beszélünk egy idegen nyelven az nagy szám, de kint mindenki azt beszéli, és el lennénk veszve... jó indítás!:S
2011. okt. 19. 09:57
 9/16 anonim ***** válasza:

Van másfél éved. Ezt az időt végig kéne dolgoznod, olyan helyen, ami kapcsolódik a szakterületedhez. Így már lesz tapasztalatod. No meg plusz bevételed. A Magyarországon belüli költözéshez kb. 250 ezer Ft kell. Van rá másfél éved, tehát ha csak havi 15 ezret keresel és félrerakod, máris lesz pénzed.

A külföld is egy opció, bár ahhoz valószínű több pénz kell. A legokosabb elkezdened gyűjteni, aztán meglátod, hova akarsz továbbmenni. De legalább lehetőséged lesz rá.

Annak meg járj utána, mihez lesz jó a diplomád, legyél egy kicsit önállóbb, mert így nem fogsz egyről a kettőre jutni!

2011. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kulfoldon tartozkodom, s itt pl. van egy szabolcsi leany, aki a netten palyazott meg egy allast, es megnyerte pl., es hasonloan izgult, hiszen a megyeben nem sok lehetosege volt. "Aki mer, az nyer!"
2011. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!