Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogosan félek, hogy diploma...

Jogosan félek, hogy diploma után nem találok munkát? Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Nyelvszakon diplomáztam le 3 év után és mesterképzésen folytatom tovább a tanulmányaimat. Van másfél évem míg végzek és már most tartok attól, hogy nem találok megfelelő állást, a területemen és ami a legfontosabb, hogy a régiómban (Szabolcs megye). Ha találnék is munkát máshol az országban, biztos nem tudnám megoldalni, hogy oda költözzek, nem állunk úgy anyagilag. Annyira félek. Azt sem tudom, milyen cégeknél milyen munkakört lehet teljesítenem. :(

Végzésemkor lesz(már van) egy felsőfokú nyelvvizsgám és egy középfokú holland. Lehet velük vmit is kezdeni?

Köszönöm! egy kétségbeesett lány

22L


2011. okt. 19. 09:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
valóban ha kimész egy felsőfokú nyelvtudással és az arról szóló papíroddal, sehol sem vagy... külföldön mindenki beszéli azt a nyelvet, elmehetsz eladónak vagy takarítónak, mert nincs semmilyen szaktudásod, ami kiemelne a tömegből. kivéve a magyar nyelvtudásod, de az ki tudja, mennyire keresett...
2011. okt. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha eladónak vagy takarítónak megy külföldre, azzal is háromszor vagy még többször annyit fog keresni, mint itthon.
2011. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
És tényleg csak a pénz számít?
2011. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha aközül kell választani, hogy alig találsz munkát, ha találsz akkor is nyomorogsz itthon; vagy normálisan tudsz élni, új életet kezdeni külföldön, én az utóbbira voksolok. A pénz nem boldogít, de ha nincs, akkor elvesztél.
2011. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nyelvet tudnal tanitani, vagy milyen kepesitest ad ez a diploma? Maga a nyelv tudas sajnos nem sokat er, mivel manapsag mar mindenki beszel idegen nyelvet pl.
2011. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én angol szakot végeztem. Konkrétan angol-történelem szakos tanár vagyok. Angollal tanárként rögtön sikerült elhelyezkednem, több iskolában is lett volna lehetőségem, pedig egy kis városban élek.


Jelenleg tanítok, teszem félre a pénzt, és 2 nyelvet tanulok munka mellett, mert szeretnék külföldre menni. Ha angol nyelvterületre megyek két idegennyelvet még lesz mellette. Kezdetnek bármilyen munka megteszi, ott meg majd akár valami tanfolyamot is elvégezhetek, ha kell.


Tanítani életem végéig tudnék, és szeretek is, de 90 000 ft-ért olyan dolgokat eltűrni, ami az iskolákban folyik manapság... nem ment el az eszem.


Ha másik városba mennék, akár egy jobban fizető állásért sem hinném, hogy az albérlet, utazás miatt több pénzem lenne mint most.


Tanárként lehet találsz állást, érdemes lenne már most körbenézned, sajnos jönnek-mennek a tanárok manapság. Ideiglenesen megpróbálhatod a tanítást, vagy bármilyen munkát. Egy darabig jó, és ha nem találsz jobbat, tudsz addig spórolni, és kimehetsz külföldre.

2011. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!