Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elvesztettem a motiváltságom,...

Elvesztettem a motiváltságom, mi értelme tanulni?

Figyelt kérdés
Az lenne a bajom hogy nincs semmi már ami motiválna.(Gimnazista vagyok, másodéves)Oké tudom hogy ott az érettségi megszerzése, az egyetemre bekerülés, elvégezni az egyetemet, állást szerezni. De ezek olyan távoli fogalmak.. Egyszerűen valahogy nem motiválnak:( Jó eszem van azt mondja mindenki, de nem tudom már minek tanuljak:S
2011. okt. 24. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Motiváljon az, hogy amég tanulsz, nem kell aprópénzért kigürizned a beled. Mert érettségi és szakma nélkül csak rabszolgamunkára vesznek fel. Amikor reggel felkelsz, gondolj arra, hogy de jó neked, hogy egy tiszta, fűtött épületbe mész tanulni, és nem egy sötét büdös lukban dolgozol estig. Hogy csak figyelni kell arra amit mondanak és írni néhány oldalt, nem mások mocskát felnyalni utánuk egy nyilvános vécében. Hogy minden tanulással töltött nappal közelebb kerülsz egy élhető, talán kellemes élethez. Kell ennél jobb motiváció?
2011. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most másodikos vagy. Ha van eszed akkor egy sima gimiben 4-5ös szintet el kell érned minimális erőbefektetéssel. Ezt ilyen laza szinten tartsd fel 3. félévig. Akkor picit húzz bele továbbtanulás meg érettségi miatt majd 4. évben taposs a tanulási pedálra és ha egyetemre mész akkor kb. röpke 3-5év az érettségi után és máris leveheted a lábad a pedálról ;]

Lényeg, hogy most még nem kell ezen filózni, teljesíts egy minimumot (ez mivel írtad, hogy van eszed nem 2-3as..4-5!) aztán majd akkor legyél toppon mikor kell. Most még szórakozz mert noha az érettségi annyira nem nagy kunszt de ha egyetem van fejben oda majd kell a szorgalom meg a motiváció :D

2011. okt. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!