Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné fotográfusnak tanulni?

Megérné fotográfusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Portfóliókat és esküvőket fotózni szeretnék leginkább. Meglehetne élni ebből, vagy jobb ha hobbiként csinálja valaki egy fő állás mellett?
2011. okt. 24. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,inkább ez hobbinak jó.Nem lehet belőle megélni.Elhelyezkedni is csak hatalmas protekcióval...sajna már nem is a tudás számít.:S
2011. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Tudod, szerintem nem bolondság. Elsősorban is magas képzettséget kérő "elegáns" szakma (tévedés ne essék: minden szakmát és jó szakembert becsülök).

Arra is gondolj: ha bármikor külföldre szándékoznál menni, fotós-képzettséggel végső esetben nyelvtudás nélkül is el tudnál indulni, alapszinten, hogy aztán továbbfejlődj. Mint jól tudod, nemcsak esküvői és eseményfotós van: sok szabadúszó fotográfus a médiának adja el a képeit, vagy haditudósítók munkatársa (jó, ez már rizikósabb.) Nem egy magyarból lett világszerte elismert fotóművész (ld. André Kertész és mások.)

Aztán, tudod, ha mégis megszerzel el diplomát, a szakterületeden dolgozol, majd egy időre elveszted a munkád, még mindig van egy szakma a kezedben, amellyel mobilis lehetsz (nem úgy, mint - mondjuk - egy esztergályos, aki nem viheti magával a CNC-t, ha ezer km távolságban folytatni akarja. Te viheted a gépeidet bárhová.)

Szerintem..mindenképpen hasznos.

2011. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Látsz fotográfus álláshirdetéseket??? Szerintem ez inkább hobbi, mint állás.
2011. okt. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Szerinted az óriásplakátokat, szórólapokat, újságokat, magazinokat, modelleket, portfóliókat, esküvőket stb. stb. ki csinálja meg? Egy névtelen fotós 200.000 - 260.000 Forintért csinál meg egy esküvő/lakodalom fotózást például. De nyilván a te tanyasi intelligenciádig nem jut el a média világa... :)

2011. okt. 27. 15:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit visszavehetnél kedves kérdező... "tanyasi intelligencia??" Érdekes vagy, válaszoltam a kérdésedre nemhogy örülnél.... nem bírod a kritikát??? Ez van, de akkor is fenntartom az álláspontomat, hogy nem nagyon keresett szakma.
2011. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy volna miből vissza vennem... De majd ha úgy lesz akkor igyekezni fogok! :D
2011. okt. 27. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem az utolsó vagyok,hanem az 1. Én sem utálatosságból írtam h hobbinak jó.Tényleg nincsenek hírdetések,csak hatalmas PROTEKCIÓ.Ez nem állás,hobbi:S Tényleg és ezt nem utálatosságból
2011. okt. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A stílusoddal van baj, valaki válaszol neked normális hangnemben Te meg bunkózol... Egyáltalán nem azért írtam amit írtam, sőt semmi félreérthetőt nem írtam! Elég nagy baj, ha nem érzed, hogy vissza kéne venned...
2011. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!