Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap dogát írunk földrajzból...

Holnap dogát írunk földrajzból. Mivel most kezdtük ezért Afrika határait, tavakat, tájakat stb. ket kell elhelyezni és nem megy. Ez nem olyan, hogy csak bemagolom. De még a feliratos térképen sem találom meg a dolgokat. Mit tegyek? HELP

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én anno úgy tanultam a térképet föciből, hogy átmásoltam az atlaszból vagy a könyvből (a könyvben kisebb volt, így az pont elfért egy papíron, ezért néha azt másoltam át). Egyszerűen odatettem az ablakhoz és átrajzoltam 3 példányban. Az első térképemet fogtam és bejelöltem a folyókat, tavakat, majd beírtam amiket éppen meg kellett tanulni pl. határok, nagy tájai, folyók, tavak, városok stb. Fogtam egy tollat kikapcsolt állapotban és elkezdtem valamilyen irányból haladni. Pl. nyugatról kelet felé haladva mondtam, hogy ez és ez van. Aztán összekötöttem a dolgokat. Pl. az ország legészaknyugatibb megyéje Győr-Moson-Sopron megye, tőle keletre Komárom-Esztergom megye, tőle délre Fejér megye. Fejér megyétől nyugatra van Veszprém és Vas megye stb. Így egy komplett szöveget tanultam meg és el tudtam képzelni, hogy mi hol van. A másik két példány azért kellett, hogy amikor úgy éreztem, hogy tudom, becsuktam mindent és fejből beírtam a dolgokat, utána leellenőriztem magam.

Nekem ez a módszer bevált, szerintem egy próbát megér neked is!

16/L

2011. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Most ne sértődj meg, de ha ezt nem tudod akkor sürgősen gyakorolj az atlaszon. Az Afrika része nem olyan nehéz, én 4-5 ös voltam belőle sőt egy 5 ös érettségit csináltam földrajzból előrehozottat és ugyanez volt régen a hozzáállásom a dologhoz mint neked, csak mivel egyszer fél évkor megbuktam neki álltam jobban tanulni addig nézegettem a térképet ameddig nem tudtam és lásd gimibe 4-5 ös voltam belőle plusz egy 5 ös föciérettségivel vagyok gazdagabb, és még a felvételinél lehet jól is jön, szóval leülsz egy sarokba és gyakorolsz!!!!
2011. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
47%

Most jut eszedbe?

ott volt a hétvége hogy megtanuld. Egyébként Afrika nem olyan sűrű, hogy meg ne tudd jegyezni azt a néhány nevet...

Talán nyisd ki a térképet....

14L

2011. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!