Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gimnázium, középiskola vagy...

A gimnázium, középiskola vagy a szakképző vagy a szakközépiskola a jobb?

Figyelt kérdés
miért?
2009. máj. 6. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
szerintem a szakképző. előbb lesz egy szakmád amivel valljuk be többet érsz mint pályakezdőként egy érettségivel. utána természetesen tovább tanulhatsz, megszerezheted az érettségit illetve letehetsz még másik szakmát is. (ja, ezt nem úgy mondtam, h ezt nem tehet meg a gimi vagy a szakközép után:D) azért nem a szakközepet mondom, mert ott kevesebbet foglalkoznak a szakma tanulásával. szerintem.
2009. máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
én gimnáziumba jártam, tehát csak erről tudok nyilatkozni. Nekem az a tapasztalatom, hogy gimnazistaként elég elitista műveltséget szereztünk meg, de hidd el a gimnazisták többsége 18 éves korára is teljesen életképtelen! Csakúgy példaként irom, hogy egyes volt osztálytársaim még a szerenádon se tudtak rendesen inni, volt olyan aki minden vackot összeivott, aztán amikor olyan rosszul lett, hogy csak fetrengett, izzadt és öklendezett nem akarta elhinni, hogy meg kell hánytatnia magát, sőt megsértődött, hogy csak ki akarjuk élvezni a nyomorult helyzetét, hát inkább fetrengett és öklendezett tovább az árokparton, hogy aztán szégyenszemre apucival hazavitesse magát:)
2009. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

10.-es vagyok, de úgy hogy 9.-es anyagot tanulok, ugyanis tavaly nyelvi előkészítő osztályba jártam, és nem bántam meg semmit :) és persze szakközépbe járok

eddig tapasztalataim: gimibe olyanok mennek akik tudják, hogy tovább fognak tanulni, illvet azok akik sík hülyék és nem tudnak mit kezdeni az életükkel

szakközépbe azok járnak akiknek konkrét elképzelésük van az életről, okosak, szereznek érettségit, szakmát és biztosabban tudnak majd elhelyezkedni az életben

szakiskolába általában a síkhülyék jelentkeznek, igazi gettó hely..., persze tisztelet a kivételnek

2009. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
látom fáj az igazság...
2009. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az válaszokat,sokat segített!!

AZ utolsó válaszolot nem értem ugyanis én nem pontoztam le senkit.

2009. máj. 7. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:

az lehet, de mások igen :)

nem vagyok hülye, van eszem hogy felismerjek dolgokat nem egóból mondom

az eddigi tapasztalataim ezt támasztják alá, 17 éves vagyok, már csak jobban átlátom hogy manapság mi hogy megy...

és akárki akármit mondd, egy jó szakközéppel sokkal többre megy mint akármi mással...

gimibe mész, van érettségid, de más nincs, és mivan ha nem vesznek fel főiskolára? szívás... mert nincs szakmád...

szakképzőbe nem az értelmiség jár...

erről ennyit...

2009. máj. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

gimnáziumok között is vannak különbségek

vannak igényesek, ahol az az alap, hogy egyetemre/főiskolára juttatják a diákokat és vannak olyanok is, melyek...

2009. aug. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én 17 éves gimnazista vagyok. Szerintem,ha van egy kis eszed, akkor gimibe mész!! A szakképzővel semmit nem érsz.. lesz egy szakmád. Na és? milyen az a szakma? szakmát OKJ-n is lehet tanulni, az érettségi után (22 éves korig ingyenes). A szakközép.. hát attól függ, hogy milyen. :) pl informatikaival, esetleg építészetivel, közgazdaságival lehet valamit kezdeni, de csak ha tényleg nagyon konkrét elképzeléseid vannak a jövőddel kapcsolatban. Ezzel szemben a gimnáziumnak számos előnye van. Lehetőséget kapsz arra, hogy bármilyen irányba orientálódhass majd a továbbtanulásodat illetően, ezt a fakultációk is segítik.:) magasabb szinten tanulhatsz nyelveket, és ha jó gimit választasz, ahol tanulsz is, akkor egy értelmes, művelt fiatal felnőtt válhat belőled, akit bármelyik egyetem szívesen lát.:)
2013. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

még 2009-ben írtam ehhez a kérdéshez választ

annyi üzennék az utolsónak (mint már írtam), közgazdasági szakközépbe jártam, és láss csodát, egyetemre járok!!!

2013. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!