Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy kell magyar érettségin 4...

Hogy kell magyar érettségin 4 oldal fogalmazást írni?

Figyelt kérdés
Tudtok mondani pár sablon mondatot, esetleg tippeket, hogy mivel tudnám bővíteni a fogalmazást? Mert magamtól fejből, 2 oldalnál többet nem hiszem, hogy összetudok majd hozni, de biztos van pár sablon mondat amit belehet írni.
2011. ápr. 28. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Eddig is csak 2 oldalt írtál?Próbálj meg nagyobb betűkkel írni :D Amúgy én néha úgy csinálom, hogy ami mondat meglenne mondjuk 4 szóból azt még kibővítem 2-3mal, több is és szebb is.
2011. ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Darcy01 ***** válasza:
100%

Ne aggódj, biztos jól meg fogod írni a fogalmazást. Egyébként én is utáltam mindig fogalmazást írni, de az érettségin valahogy jött az ihlet:-)


Tudsz esetleg beleírni ilyet: "Mint azt korábban is említettem..."...ezzel visszatérsz egy korábbi állításodra, összefüggésbe hozod azzal, ahol éppen tartasz. Kifejtheted, hogy a kettő hogyan kapcsolódik össze, miért, stb. Így elég nehéz segíteni, de azért remélem, hogy tudtam egy kis támpontot adni:-)

Nagyobb betűk, új gondoltai egységeket új sorba kezded...


Még egy jó tanács (egyik tanárom mondta): semmiképpen se gyere ki az idő letelte előtt, akkor sem, ha úgy érzed, hogy már nem tudsz többet írni. Bármikor jöhet még jó gondolatod! Ez bármilyen vizsgára igaz, nem csak érettségire:-)

2011. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 3 oldalra emlékszem:D

Figyelj rá, hogy legyen bevezetés, tárgyalás és befejezés. Próbálj meg nagy betűkkel írni, de azért ne feltűnően nagyokkal:D Használj egy csomó jelzőt, próbáld meg bővíteni a mondatokat.

2011. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Annak idején a magyartanárunk adott egy listát, ami alapján célszerű elemezni a műveket. Ebből elég jól ki lehet indulni, legalábbis szerintem.

[link]

Egyébként meg 3 oldal bőven elég érettségin. Persze ha szeretnél, akár 8-at is írhatsz :D

2011. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én annyit írtam, hogy elfogyott a hely. a lap hátulján van egy üres oldal, azt is megvonalaztam és még arra is daráltam a baromságokat. :-D

feltételezem arra az érvelő hülyeségre gondolsz, arról nagyon könnyű sokat írni. először összegyűjtöd magadba az érveket, ezekről írsz. mindet próbálod külön bizonyítgatni, példákat felhozni, másoktól idézni...majd megvizsgálod olyan szempontból is a témát, hogy akik másként vélekednek vajon miért tennék, és felhozol azokra is ellenérveket. egy jó témáról így lazán 15 oldalt is lehet rizsázni. meg az elején kis bevezetés, a végén meg valami pöpec lezárás és már kapod is a 90% feletti eredményt a végén. :-)

2011. ápr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem kell 4 oldalt írni elég a 3 is, de azért annyi legyen meg
2011. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!