Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kezdő "informatikusnak"...

Kezdő "informatikusnak" segítség kellene. Valaki aki komolyan veszi, és megérti, tud segíteni?

Figyelt kérdés

Most 7. osztályos vagyok, és érdekel a programozás, olyan gimnáziumba is szeretnék menni ahol erre lehetőség van (informatika szak) de pár dolgot nem értek. Matekból...háát ha eleget tanulok akkor tudom 5ösre, de alapból úgy 3-as 4-es vagyok. Azt mondják, hogy kell a matek a programozáshoz, eddig free pascalban a létező legalapabb műveleteket csináltam meg (pl: hello world, számológép, téglalap kerülete, területe) és nem vettem észre hogy nagy szükségem lenne matekra, elég ha logikusan gondolkodom (pl: writeln("Kérem az a oldalt"); readln(a); oké, bekértem a b-t is és akkor writeln(a+b)) Tehát majd számítsak rá hogy nagyon erősen kell a matek?


Aztán, ha pl elvégeztem az egyetemet, és állásinterjúra megyek, mit kérnek tőlem? Írjak meg egy programot az adott nyelvben a szemük előtt? Vagy hogy megy ez? (tapasztaltaktól kérdezném)


És legutolsó sorban: A Visual Basic jó kezdőnyelvnek?Próbálkoztam Java-val is de az nem nagyon ment. Hasonló stílusú (windows felületű) programozás érdekel, esetleg sokat hallottam a C++ról, az is hasonló mint a VB? Naponta kb mennyit kéne gyakorolnom és úgy mennyi idő alatt tudnám alapszinten tudni pl a VB-t?


Köszönöm azoknak akik válaszolnak értelmesen, és megértik hogy kb. azt sem tudom mi az a programozás, ehhez megfelelően válaszolnak. Persze, zöld kézzel jutalmazok őket


2011. nov. 5. 17:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!