Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozásban segítség?

Programozásban segítség?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 13 éves vagyok még csak, nincs semmi tapasztalatom még a programozásban, kivéve a régi QUICKBASIC, azzal csinálgattam programokat. De komolyabban is szeretnék ezzel foglalkozni. Én a C nyelvekre gondoltam. Gondolom nem a legjobb a C++-al kezdeni. Ti mit javasoltok? Hogyan kezdjem el? Még egyszer mondom, nem csak úgy akarok ezzel foglalkozni, hogy rajzolok egy karikát a programmal és akkor megunom. Én komolyabban is szeretnék majd vele foglalkozni. Kezdésnek mit javasoltok? A C# és a C++ ugyanaz? Ha valaki adna egy rövid leírást annak nagyon megköszönném! Köszönöm előre is a válaszokat!
2011. okt. 7. 14:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést, én olyan nyelvvel szeretnék foglalkozni, ahova azért fel is vennének munkahelyre. Igazából a programozás lenne a "tartalék" munkám :D Várom az ötleteket, milyen programozási nyelvet érdemes tanulni.
2011. okt. 7. 14:15
 2/12 anonim ***** válasza:
Java, C, előtte ha nem akarsz egyből birkózni akkor Pascal.
2011. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de nekem még semmiben sincs tapasztalatom. A java-t például hol kezdjem el?
2011. okt. 7. 14:23
 4/12 anonim ***** válasza:

Monkához majd C++ lesz jó meg Assembly

C++ al szerintem lehet kezdeni van az a tanuljuk meg 24 óra alat a c++ t könyv

ilyen java könyvböl is van.

valakik már ilyen fiatalon is ezekel foglakoznak szóval ha értesz hozá nem kel melék és elavult nyelvekel foglalkoznod

Pascal al kezdik iskkolában a tanitást ezel a nyelvel jól ráérezhetsz milyen is az a programozás.

de ahogy haladsz rájösz hogy nyelvfüggetlenül kel gondolkozni egy jó programozónak és nem csak a kódólás a feladata.

én c++ nyelvet ajánlom de ami joban esik elsönek tanuló nyelvnek az is jó

de ezt a nyelvet kéne tökéjre vined viszont ha egy konkrét ágon akarsz dolgozni pl. java progranozó akor az lesz a fö legjobban megtanult nyelved (ezt el kel döntened azért hogy melyik lesz a "fö" nyelved)

2011. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző jól írja, a tanuljuk meg a ... nyelvet 24 óra alatt sorozat nagyon hasznos könyv. Szerintem java-val kezdj, mert az szigorúan megköveteli a helyes programozást, így a jövőben nem fogsz annyit szöszölni a javításokkal(bármelyik nyelven is mész tovább) egyébként a java rengeteg dologban hasonlít a C-re.
2011. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 _Jessy_ ***** válasza:

[link]

én is ezzel kezdtem a nulláról. Bal oldalon találsz beadandó feladatokat

2011. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megpróbálkozhatsz ezzel is: [link]
2011. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 domcsid válasza:
Láttam sokan írtatok a tanuljuk meg a .. programozási nyelvet 24 óra alatt .. ehez milyen fordított lehet használni ? Gyári Cd nemjó Windows 7 en .. ? A könyv nem objektic-C vel ír ?? Segítsetek neki és nekem is létszi !!
2011. okt. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 domcsid válasza:
..*=c++ bocsi kimaradt
2011. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Monkához majd C++ lesz jó meg Assembly"

Jó a lóf-szt.. :D Hány álláshirdetést látsz te, ahol C++, vagy pláne assembly programozót keresnek? :D

Ha népszerű nyelvet akarsz tanulni, amivel könnyű elhelyezkedni, akkor JAVA és/vagy C#. Ha webprogramozó akarsz lenni, akkor a PHP is jó választás.

Csak akkor ölj bele komolyabb időt az assembly/C++-ba, ha nagyon-nagyon profi akarsz lenni benne.

Mert assembly/C++ programozásra általában csak nagyon jókat vesznek fel. És kevés is az ilyen állás.

Ellenben JAVA/C# állásokkal Dunát lehet rekeszteni, alaptudással is simán felvesznek, aztán az első munkahelyen meg úgyis megtanulod profi(bb) szinten.

2011. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!