Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az eszem azt súgja, hogy...

Az eszem azt súgja, hogy jogra menjek, a szívem azt, hogy pszichológiára. Melyikre hallgassak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogászokból most sok van. A pszichológusokra meg szükség van. (ebben a mai világba sokan beleőrülnek)

Szerintem a szívedre hallgass, mert lehet, hogy a jogot meg fogod unni időközben, ha arra mész, és mindig a másik után fogsz vágyakozni.

2011. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
szerintem először mindenféleképpen végezd el a jogot a biztos megélhetésért, utána jöhet a pszicho
2011. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusból is sok van, és a jogi diploma sem esély önmagában a megélhetésre. Ha a jogot csak a pénz miatt csinálnád, felejtsd el.
2011. nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass a szívedre. Én is az eszemre hallgattam és nem pszichológiára mentem. Mostmár bánom...
2011. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
45%
Pszohológiára menj, jogászból nagyon sok van nem csak Magyarosrzágon, de külföldön is. Pszihológusokra meg egyre nagyobb szükség van... Pszohológusként meg akár még olyan jó is lehetsz, mint Csernus doki :D
2011. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Mindenképp a szívedre halgass! Nem mindegy, hogy milyen szájízzel végzed el az egyetemet, és majd milyen kedvvel végzed a munkádat. Gondolj bele, valószínű, ez egy életre szól, szóval nem mindegy, hogy mi határozza meg az életed. Nem akarok drámát rendezni, de ez eldöntheti, hogy boldog, vagy boldogtalan ember leszel-e. Amúgy meg ne azt nézd, hogy miből van sok, mert ha szereted, akkor úgyis jó leszel a szakmádban, és ki fogsz emelkedni a tömegből.
2011. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BKRS ***** válasza:
45%

Valoszinuleg nem fogsz ket szakot is elvegezni.

Amibe belekezdesz, valoszinuleg azzal fogod keresni a kenyeredet, mindennap azt fogod csinalni.

Mindket szakma olyan, hogy igazan akkor tudod jol csinalni,

ha nem hagyod abba a tanulast az egyetem vegen, jogaszoknak is van egy csomo tanulnivalojuk meg vizsgazni valojuk az allamvizsga utan,

a pszichologusnak meg nem art a PhD.

Lesz El fog tolteni ugy 10 evet a szak aktiv tanulasaval, utana es kozben meg egy eletet a szakma gyakorlasaval.


A jogi diplomad tutira nem honosithato kulfoldon ha szorul a kapca.

A magyar pszichologusi PhD-vel meg azert kulfoldi egyetemek is szivesen latnak, ha nincs mas lehetoseged.


Namost egesz mas a helyzet, ha egy kozeli rokonod kesziti a helyet valami cegnel amikor vegzel, de ha nincsenek kapcsolataid akkor a jogi palyan nem egyszeru az indulas.

A pszichologusi palyan sem ha mindenaron Budapesten akarsz pszichologus lenni. Ha ugy gondololod, hogy a kovetkezo 5 evben ossze tudsz egy hasznalhato nyelvtudast (nem spanyolra, oroszra vagy olaszra gondolok), akkor az egyutt a pszichologus vegzettseggel, egy kulfodli egyetemen elvegzett PhD kepzessel, egy masik kulfoldi egyetemen egy post PhD programmal mar egy stabil alapot tud adni. A PhD kepzes alatt meg kapsz egy kis zsebpenzt is az egyetemtol, mert tanitanod fog kelleni, szoval ez egy jarhato ut minden hatszel nelkul is.

2011. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!:) Azóta már az is megfordult a fejemben, hogy kihagyom az egyetemet, és elmegyek szakácsnak.
2011. nov. 11. 18:05
 9/10 anonim válasza:

Csernus pszichiáter, egyébként én pszichológus akarok lenni még csak még középiskolába járok szóval én a pszichológiát ajánlom..... :D


16/F

2011. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na melyikre mentél, mi lettél végül?
2018. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!