Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tantárgyakból kell...

Milyen tantárgyakból kell érettségi ahhoz, hogy valakit felfegyenek az orvosira, pszichológiára?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Orvosira biosz emelt és kémia vagy fizika közép (vagy emelt). Pszichológiára magyar vagy töri és biosz úgy tudom, de nem 100%. Viszont 2 perces guglizással meg tudod nézni. (felvi vagy egy olyan egyetem honlapja ahol pszichológiát tanítanak)
2009. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Biológia mindenképpen kell, akármilyen orvosnak készülsz, mert először úgyis az általános orvosi képzés zajlik (azt hiszem, a fogorvosi az, ami eleve külön van valamiért), és később van szakosodás, az alapokhoz pedig a biológia mindenképpen kell, és nagyon jól. Az orvosi kőkemény. Más tárgyat én most hirtelen nem tudok, a biológia tuti.
2009. máj. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Orvosira biológia emelt szinten, kémia vagy fizika közép vagy emelt szinten.

Pszichológiára magyar, töri emelt vagy közép szinten. Valahol kell a matek is közészinten.

Mindkettő nagyon nehéz, sok sikert!

2009. máj. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Teszem hozzá (nem tudom h értette a kérdező, azért írom le), a pszichológia NEM az orvosin van!!!!!

Orvosin pszichiátria van:)

2009. máj. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Előző vagyok.

Pszichológiára: kettőt kell választani: biológia v. magyar v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv

Orvosira: biológia és fizika/kémia (Úgy tudom, jövőre kötelező legalább egy emeltszintű)

2009. máj. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
biosz mindenképp, akkoris ha psycho szakra mész, de nem árt az idegennyelv sem, angol pl, bár orvosin inkább a latinra lesz szükség. az alap tantárgyak pedig a matek, magyar irodalom amiből igyis ugyis kell vizsgázni
2009. máj. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi: biosz, kémia,fizika.


Pszicho: magyar, töri, idegen nyelv, biosz.

2009. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, h az orvosihoz latin kell hülyeség. Többre megy vmi élő nyelvvel, az orvosi latin ugyanis tök más, mint amit máshol tanítanak:)
2009. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Külön-külön értettem, csak hülyén fogalmaztam, bocsi :D
2009. máj. 22. 16:12
 10/11 anonim ***** válasza:
33%
Egyébként benne van a kék Felvi könyvben és a felvi.hu-n is, és még egy csomó helyen. Csak gondolom egyszerűbb itt feltenni a kérdést, mint utánanézni...
2009. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!