Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit javasoltok? Nem érzem...

Mit javasoltok? Nem érzem magam késznek arra, hogy egyetemre menjek.

Figyelt kérdés

Túlságosan gyereknek érzem még magam. A középiskolába sem sikerült úgy beilleszkedni, ahogy szerettem volna, az egyetemtől egyenesen rettegek. És ez csak az egyik dolog. A másik, hogy amikor kisebb voltam, határozott céljaim voltak, de ma már nem így van. Egyszerűen nem bírom eldönteni, mit akarok csinálni. Még azt is alig bírtam eldönteni anno, hogy milyen fakultációra járjak, abban sem vagyok biztos, hogy miből tegyek érettségit, és abban végképp nem, hogy hogyan, miből tanuljak tovább. Sok olyat hallottam hogy valaki elkezd egy szakot és azután rájön, mennyire nem neki való. Félek ettől az egésztől.

Ez az egész úgy csapódik le az életemben, hogy tanulás terén egyre lustábbá, egyre cselekvőképtelenebbé válok. Mindent húzok-halasztok. Kijelölöm pl. hogy az őszi szünetben mennyit fogok tanulni és az egész vasárnapra marad. Mikor belegondolok, mennyire nincsenek tisztázva a céljaim, a pihenésbe, alvásba vagy tévénézésbe menekülök. Bármibe kezdek, mindig visszalépek, mindig "biztonsági" döntéseket hozok, mindig nyitva hagyom a visszautat. Nem merek élni. Mostanában többet voltam beteg, mint eddig bármikor és tudom, hogy tudat alatt AKAROM, hogy beteg legyek, hogy ezzel is időt nyerjek.

Valahogy úgy érzem, a középsuliból is kimaradt valami. Alig van társaságom, rengeteget vagyok egyedül. Nem érzem magam késznek a továbblépésre.


Ezzel együtt egyébként nagyon jó tanuló vagyok, mindig is az voltam.


Köszönöm annak, aki végigolvassa ezt a kis szösszenetet, várom a válaszokat!


2011. nov. 6. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ha még a fakultációkról sem kellet döntened, akkor még 11. osztályos sem vagy, nem igaz?

Akkor meg minek stresszelsz rajta? Még van egy csomó időd. Szerintem már az a bajod, hogy túl sokat szenvedsz ezen.

Még van időd eldönteni, hogy mi legyen. És egyébként is: ha nem érzed késznek magad az egyetemre, akkor nem kell menni. Nem kötelező. 1 vagy több évvel érettségi után is jelentkezhetsz. Addig meg (attól függően, hogy álltok anyagilag, és a szüleid mit szólnak a dolgokhoz) tanulhatsz nyelveket, kereshetsz munkát, nézegethetsz OKJ-s képzéseket.

Aztán ha megvan az irány, még mindig elmehetsz fősulira/egyetemre.

2011. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah bocsi, félreolvastam. Látom már, hogy a faktválasztáson túl vagy. Akkor 11.-es vagy?
2011. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó évemben vagyok. Ha nem így lenne, akkor nyilván nem lenne probléma.
2011. nov. 6. 12:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű, ne menj egyetemre akkor, hanem dolgozz, utána vissza fogod szabályosan sírni az iskolapadot. Nem megbántani akarlak, de ez valahol nagyfokú lustaság is, lehet nem vagy egy hű de közösségi ember, de attól még motiválhatna, hogy jó helyen tudj tovább tanulni, legyen később olyan melód, ahol nem éhbérért kell 3 műszakban húznod az igát.

De nem gáz, hogy nem akarsz tovább tanulni most, legalább egy normális érettségit csinálj meg és pihenj egy évet, nőjj fel kicsit. Utazz, ha megtehetitek, tanulj meg egy új nyelvet, szerezz jogosítványt, menj el tényleg dolgozni vagy végezz el egy 2 év alatt megszerezhető, szakmát adó OKJ-t.

Lehetőség annyi van, mint atenger, de az önsajnálatból bizony neked kell kimozdulni és tenni magadért. nem bántani akarlak, de lehet, hogy szakemberrel is el kéne beszélgetned a beilleszkedési problémáidról, minden suliban kéne legyen iskolapszichológusa, ahová ingyen eljárhatsz.

2011. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Járok iskolapszichológushoz, és máshova is. De az itteni emberek véleményei is érdekelnek.
2011. nov. 6. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:

kezdj el dolgozni szerintem is, vagy utazz el egy évre külföldre EVS-sel ilyesmi...

Amúgy én sokkal jobban szeretek dolgozni, mint tanulni szóval sztem nincs igaza annak aki azt mondja, hogy vissza fogod sírni.

2011. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Okoska, nyilvánlétezik kivétel, nekem egy nyár fizikai meló a tűző napon, 40 fokban elég volt arra, hogy visszavágyjak még az iskolapadba fősulin...
2011. nov. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!