Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia szakon van olyan...

Biológia szakon van olyan szakirány, ahol patológiával, boncolással foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Emberi boncolásra gondolok.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. nov. 6. 14:43
 1/4 krameri válasza:
Orvosi pálya? Úgy tudom, hogy Budapesten egyedül a Sotén van rá lehetőség, hogy (már az elsőévesek is) boncolhatnak emberi testrészeket.
2011. nov. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem magán az egyetemen nem nagyon van lehetőség. Lehet elvisznek egyszer emberboncolásra és van vmennyi embertan, de sztem nagy része állat- és növénytan, sejtbiológia...

De utána biztos el lehet menni orvosi intézetekhez is kutatni. Nálunk rengeteg orvosi intézetben dolgoznak biológusok is. Pl. anatómia tanárok között is van olyan, aki biológia szakot végzett...

2011. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Patológiával nem igazán, azzal a patológus (orvos) foglalkozik. Viszont van emberrel foglalkozó szakirány, talán több is, és akik ezen szakirány hallgatói, azok felveszik az orvosin oktatott tárgyak egy részét, például az anatómiát, és ugyanúgy végzik, mint az orvosisok.
2011. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pécsen is boncolnak az orvostanhallgatók, sőt még a fogorvosisok is.
2011. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!