Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek van ennyi fölösleges...

Minek van ennyi fölösleges tantárgy?

Figyelt kérdés

pl technika,testnevelés,rajz,meg az ilyenek


miért van ennyi felesleges tantárgy?


a tanárok még panaszkodnak,hogy el vagyunk maradva az anyaggal,de ha nem lennének ilyen órák,mint pl a technika is,akkor berakhatnának mondjuk egyik napra 2 föcit és több időnk maradna arra koncentrálni


ráadásul ezek pont olyan órák,amikkel semmire nem viszem életembe


mert technikán is 3 éve ugyanazt vesszük


HÁROM ÉVE!!


most mit akarnak,hogy majd pár év múlva ott fogok rajoskodni,hogy -Aztaaa,le tudok rajzolni egy méretnyilat és egy méredsegéd vonalat,jajj de okos vagyok,fákjeeeehh!! vagy ez most mi?


ha tehetném,elintézném,hogy csak olyan óráim legyenek,amik tényleg fontosak,nem ilyenek,amikkel csak bent tartanak az iskolába,hogy a 60 éves technika tanár egész délután cseszegetni tudjon


szerintetek?


13l


2011. nov. 6. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg sok föci lenne, az lenne a baj, tapasztalat!
2011. nov. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nem tudom,én valahogy inkább ülök végig 2 földrajzot,mint hétfőn 5. és 6. órában technikát....://


meg amúgy azt is úgy birom,hogy van egy ismerősöm,a néni ilyen 50 év körüli kb és ugyanoda járt,mint én,és mesélte,hogy amikor ő volt általános sulis,még egy nap csak ilyen 3-4 óráik voltak :)


én meg üljek ott 6. órában,hát kösz

2011. nov. 6. 16:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd megtudod később, hogy csak komoly tantárgyak napi 8-tól fél 4-ig milyen fárasztó.
2011. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
azért van sok tantárgy, hogy ne halj meg hülyén, és tágítsa a látókörödet. Ha csak öt tárgy lenne, kb semmit nem tudnál a többiről. Így pedig megvan a választási lehetőség, hogy valamivel esetleg behatóbban foglalkozzon az ember a jövőben.
2011. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy neked haszontalan, másnak lehet, hogy ez lesz az élete! Még általánosban...de gimnáziumban amikor szakosodni fogsz, akkor lesz még csak pocsék! Mondjuk szereted a matekot, matek szakon vagy, mégis kellesz pl. rajzot tanulni mellette...legfeljebb nem annyit. Ott még annyira nincs értelme.
2011. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Örülj neki hogy legalább próbálják a sok kis 13 éves agyát meg képességeit fejleszteni, mert ha nem lenne tesi akkor meg sem mozdulnátok, csak egész nap az menne hogy a Gabi meg a Peti hogy bámult, meg hogy ki az LB-m de megmozdulni nem mozdultok, technika meg legalább megtanít valami készségre mivel magadtól nem fogsz vele rendelkezni, még ha unalmas is 3 éve, pont azért nem tanítanak többet mert úgyse érdekel titeket és a rajz is lehet hasznos ha úgy foglalkoznának a gyerekkel mert nagyon jól tanulható a tökéletes rajzolás, és nem azért vagytok lemaradva az anyaggal mert ezek vannak, hanem mert a 13 évesek 3/4-ede lusta tanulni ,ismételni kell vagy sokszor meg kell állni és a pótdogákra megy el az idő. Neked mik a hasznos tantárgyak? nem hiszem hogy a kémia, biológia vagy a fizika benne van pedig ezekből áll az ÉLET! ha meg igen akkor jobb lenne a napi 6 órából 3-mon hallgatni ezeket? legalább változatos.
2011. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Mi anno technikából hasznos dolgokat tanultunk. Fúrtunk, faragtunk, csiszoltunk, lakkoztunk...Az elméleti részéből is olyan dolgokat tanultunk ami hasznos. Az, hogy ti miért ugyanazt veszitek 3 éve nem tudom.

Testnevelés: Mozogni azért kell akármennyire nem tetszik neked. Szerintem általánosba heti 2-nél úgysincs több, annyi azért meg kell.

Rajz: Van aki nagyon tehetséges benne. Gondolom ebből nincs sok óra, de aki tehetséges benne annak ez kell, ha kevesen is, de vannak akik olyan helyre mennek továbbtanulni ahol szüksége lesz rá.

Szerintem nincs olyan, hogy fölösleges tantárgy, mert ha kevesen is, de vannak olyanok akik hasznát veszik a továbbtanulásba/szakmájukba azokat a tárgyakat amiket te és a többség fölöslegesnek tart.

Persze én már 21 évesen könnyen beszélek, úgy, hogy végeztem a sulival. Ennyi idősen én is úgy gondoltam mint te:)

2011. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi technikából sok hasznos dolgot is tanultunk (na jó, meg jópár haszontalant), nekem sem volt a kedvencem, de azért nem volt haszontalan.

Hogy ti miért tanuljátok ugyanazt 3 éve? Azt nem tudom, talán azért, amiért mi anno földrajzból. A tanterv egyfolytában változott, kerettanterv, meg mittudomén, és mindig amikor Magyarország földrajzához értünk volna, akkor más rendszer jött, így 8 évig (8 osztályos gimnáziumba jártam) csak egyetemes meg társadalomföldrajzot tanultunk.

De visszakanyarodva a felesleges tárgyakhoz: olyan nincs. Minden tárgyból illik legalább annyit tudnod, amennyi a ketteshez kell. Ez alapműveltség. Később, ha már tudod, mi akarsz lenni, a neked nem annyira fontosakat hanyagolhatod is, nem kell mindenből ötösnek lenni. Én pl biosz órán tanultam a fizika érettségire.

2011. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6%

Végül is ne tornásszál. Majd 30 éves korodban vén satrafa leszel, aki mást se tud, mint nyögni panaszkodni.

Ének se kell, legfeljebb a való világ show-ról, azt hiszed, énekverseny. Továbbá állsz a társaságban kukán, ha ilyen téma jön elő. Biztos értékelni fogják.

Igazad van, technika se kell. Na és, nem mindegy, hogy köcsögöt, vagy porszívót fogsz, esetleg kenyérpirítót. Az se baj, ha majd a háztartásodban a mosógéphez villanyszerelőt hívsz, mert nem tudtad, melyik a nyitógomb.


Az viszont lehet, hogy a tanáraid éppen a hozzád hasonló diákok miatt panaszkodnak, mert a 3. hónapban még mindig az első hónap anyagát kell magyarázni.


Kétségtelen, az is előfordulhat, hogy 60 évesen, kissé megkopva, minden kedvét elvesztve a sok haszontalan óratartástól, kis fizetéstől, rossz felszereltségtől. néha ingerültté válik némely tanár. Vajon egy nap ők lesznek többször ingerültek a 60 évükkel, vagy te a 13-addal. Mert ha nem sokkal többször, akkor ők vannak nyerésben ami a teherbírást illeti (lásd torna).

2011. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

18:55 jajj hagyjuk már ;)


mert te így ismersz b.zdmeg? így,hogy azt se tudod ki vagyok,könnyű bepofázni ..;)


ha a hozzám hasonló diákok miatt nem haladnánk,igencsak nehezeket vennénk


az meg szerintem k.rvára nem tesi,hogy óra elején lefuttat velünk vagy 2 kört,azt ott üldögél a padon,amíg mi játszunk


amúgymeg szar már neked,ha pl egy mosógépről nem tudod első látásra eldönteni,hogy melyikkel kell bekapcsolni


jó,ha oltogatni próbálsz,de ehhez még gyakorolnod kell ;d


17:31 de pont ez az,hogy ti legalább vettetek is valamit,mi meg ugyanazt vesszük ... és ha csinálunk is valamit,azt is úgy,hogy el se magyarázza rendesen :/


17:07 rajzban én is tehetséges vagyok,de akkor is,ha valaki nem bír normálisan rajzolni,akkor minek erőltetik?

oks,azt még megértem,hogy ha látnak valakiben egy kis tehetséget,akkor vele foglalkoznának,de vannak olyanok,akik 13 évesen még pálcikaemberkénél tartanak...


16:59 kit érdekel,hogy te mit hiszel? szerintem a matek,a nyelvtan,fizika,kémia,töri és a föci meg a biosz az ami számít


"nem hiszem hogy a kémia, biológia vagy a fizika benne van pedig ezekből áll az ÉLET!"

még jó,hogy én is ezt pofázom...


16:58 én színész akarok lenni,de sajnos nincs ilyen tantárgy ami ezzel foglalkozna...drámaszakkörre meg már nem lehet menni,mert az csak 6.-ig van és meg pont 7.es vagyok....hát nagyon örülök neki


és így kb semmit nem ér az,amiket most veszünk...na jó,a töri,a magyar,meg esetleg az angol/német,ha külföldre akarnék menni...de ezenkívül semmi

2011. nov. 7. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!