Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érvekkel lehetne...

Milyen érvekkel lehetne meggyőzni az embereket, hogy a csillagászat nem fölösleges és haszontalan és megéri foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
Régóta érdekel ez a terület, de a barátom is többször piszkál vele, hogy miért foglalkozok ezzel, egyáltalán nem fontos, ne olvasgassak már annyi mindent erről a témáról, meg mások sem értik ezt, főleg, aki vallásos. Én próbálom a pozitívumokat megismertetni másokkal, amennyire tudom, de lehet, hogy nem jók az elképzeléseim.
2011. júl. 5. 18:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szvsz aki így áll hozzá azt soha a büdös életben nem fogja érdekelni.
2011. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem az a célom, hogy megszerettessem másokkal, csak, hogy ne azon a véleményen legyenek, hogy fölösleges tudomány és nincs hatással ránk. Egy-két barátnőm már megértette, hogy bizonyos esetekben nem haszontalan, de ahol most élek ott még erősebb ezzel szemben az ellenállás.
2011. júl. 5. 19:04
 3/26 anonim válasza:
100%
Szerintem ne törődj a barátod piszkálódásával,a csillagaszat nagyon érdekes dolog, még hobbinak is jó,a barátodnak is biztos van olyan érdeklődési köre amit te, vagy mások haszontalannak tartanak.De akit nem érdekel a téma annak hiába is magyarázod,keres új barátokat is akivel megbeszélitek az ilyen dolgokat.
2011. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugye csillagászat alatt nem az asztrológiát és a horoszkópokat érted? Ha nem, akkor bocs, de a kommentedből erre következtettem ("hatással van ránk", "néha nem haszontalan"). Az igazi csillagászat nagyon hasznos és érdekes tudomány egyébként.
2011. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Én is az első véleményén vagyok.
2011. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
Erről az jut eszembe, hogy a világegyetem a szegény fizikusok laborja.
2011. júl. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van.

Egyszerűen vannak olyan emberek, akiknek csak az a fontos, hogy a közvetlen igényeik ki legyenek elégítve, és nem látják, hogy ahhoz közvetetten ilyesmik is hozzájárulnak.

Én a nyelvészettel vagyok így. Ha érvelni kell, akkor elmondom, hogy ez egy lánc, ami itt indul, és a hiperszuperkényelmes programozott mosógépénél ér véget. Ekkor sem értik, de elfogadják, mert a mosógép már "kézzelfogható" eredmény.

2011. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:19


Én átverésnek tartom az asztrológiát, bár a csillagászat is abból gyökerezik, szerencsére szépen különváltak az idő folyamán, szóval nem, nő létemre az asztrológia csak egy jó üzlet azoknak, akik pénzt akarnak keresni abból, hogy másokat átvernek.


Köszönöm a válaszokat egyébként és igen igaz, hogy akit nem érdekel a téma azt nem is lehet meggyőzni, de úgy gondolom egy intelligens, fogékony embert ész érvekkel, bizonyítással meg lehet győzni.

2011. júl. 5. 19:47
 9/26 anonim ***** válasza:
42%

Már bocs, de ha te nem tudod, hogy mit mondjál a szkeptikusoknak, amivel meggyőzheted őket a csillagászat fontosságáról, akkor lehet hogy te sem tudod, miért is fontos. Innentől kezdve, hogy akarod őket meggyőzni?


Az én véleményem (bár nem számit) az, hogy bár érdekes és esetenként szép és kalandos tudomány, de gyakorlati haszna valóban nincs...

Egyelőre, hiszen tudom, ha találunk egy élhető bolygót amit így vagy úgy elérhetünk, akkor odaköltözhetünk, ha kinőttük ezt a sárgolyót, vagy megtámad E.T. esetleg egy becsapódni készülő aszteroida elöl, vagy ha kedvenc csillagunk végkép beadja az unalamast.


De ez még a távoli jövő, ami ugye sohasem következik be, ha most nem kezdjük el böngészni a környezetünket.


Vajon a Wright fivéreknek mit mondtak az ismerőseik?

Gondolom őket is semmirekellő, fellegekben "repkedő" emberkéknek tartották, és meg voltak győződve arról, hogy teljesen felesleges amivel próbálkoznak, hiszen

AZ EMBER NEM KÉPES A REPÜLÉSRE!

2011. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Vázold fel egy galaxisban van 100-300 milliárd csillag, több millió galaxis van, mégsem FOREVER ALONE??
2011. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!