Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves hallgató vagyok....

Elsőéves hallgató vagyok. Szerintetek tudok a 2. félévben felvenni majd 4. féléves tárgyakat (természetesen olyan tantárgyat aminek nincs előfeltétele) vagy pedig csak a 2. féléves tárgyakból lehet válogatni?

Figyelt kérdés

A helyzet:


Szinte biztosra tudom, hogy két tárgyam nem lesz meg ebben a szemeszterben. Azokkal jövőre szeretnék próbálkozni. Az egyik tárgy nem vészes, abból keresztfélévben is indul kurzus, és nincs ráépülő tárgyam sem.

A másik tárgy az húzósabb. Az nem indul keresztfélévben csak ősszel és arra van ráépülő tárgy is. Sajnos ezt a tárgyat már bebuktam nincs lehetőségem megcsinálni. Így viszont kiesik a 2. félévből is 5 kredit (ráépülő tárgy miatt) meg most is 5 kredit.

Szóval arra gondoltam hogy felvennék 2 olyan tárgyat amit 4. félévtől tanítanának és ami most meg nincs meg azt jövőre megcsinálnám. És akkor az éven tudnám hozni a 60 kreditet természetesen elméletben).


Szóval lehet ilyet csinálni? Miskolci Egyetemre járok, ha ez segít.

Aki válaszol attól megkérem írja oda melyik egyetemre jár vagy járt. :)


2011. nov. 7. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
persze, sokan csinálják ezt akinek kell a kredit.
2011. nov. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor ha akarnám feltudnám venni az összes negyedik féléves tárgyat aminek nincs előfeltétele?

(természetesen ha olyan elvetemült lennék:D)

2011. nov. 7. 23:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, fel tudod venni minden további nélkül
2011. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


Felpontoztalak. :D

2011. nov. 7. 23:51
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

De hogy tudod!

Minden félévben meghatározzák,hogy milyen tárgyakat lehet felvenni.És ezenkívül azt is, hogy a te szakodnak abban a félévében mik a követelmények.Tehát nem fogod tudni felvenni a 4. féléves tárgyakat,csak a 4.félévben(akár van előkövetelménye akkor sem,akkor meg pláne,ha nincs előfeltétele,akkor sem!)

2011. nov. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tárgyfüggő, van, amit nem vehetsz fel - de ezt az ETR/Neptun jelzi neked, pl. gyakorlatok, ahol értelemszerűen nem veheted el a helyet a felsőbbévesektől, de egy többszáz fős előadásra nyugodtan bejárhatsz és vizsgázhatsz.
2011. nov. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23.53-ra ne hallgass, nincs igaza.
2011. nov. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne hallgass azokra, akik azt mondják hogy nem tudod felvenni a felsőbb éves tárgyakat. Én is minden további probléma nélkül felvettem anno. Sőt, akár a 6. féléveset is fel tudod venni, ha annak nincsen előfeltétele!


Vedd csak fel nyugodtan és próbálj meg minél jobb jegyeket szerezni, így nagyon sok esélyed lesz egy szuper kis ösztöndíjra! ;) Sok sikert hozzá!

2011. nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Minden félévben meghatározzák,hogy milyen tárgyakat lehet felvenni.És ezenkívül azt is, hogy a te szakodnak abban a félévében mik a követelmények"


Ez milyen szak, és mikori infó (esetleg olyan 2000 előtti?)? És hányadik félévről tudod biztosan, hogy így van?


Mert a kreditrendszernek az az egyik lényege, hogy ha megvannak az előzményeid, akkor felveheted a tárgyakat -így pl. hiába csúszol egy tárgyal, attól még a többit folytathatod, amíg nem épülnek rá.

Vannak olyan tárgyak, amikre jellemzően helyhiány miatt nem megy ez, de nem ez az általános. Olyat hallottam, hogy néhány szakon az elején kész órarendet adnak, és csak a későbbi félévekben lehet magadnak összeállítani az órarendet, de olyanról még nem, hogy valahol végig fix órarend szerint haladhatnál csak. Ezért is kérdeztem, hogy ez melyik szak.

2011. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igazából nekünk nincs olyan, hogy félévközi követelmények. Van egy mintatantervünk. És abban van leírva a neptunon olyan, hogy ajánlott félév. Onnan gondoltam, hogy ha akarom, akkor nem fontos ragaszkodni a mintatantervhez. Hanem gondolom az számít, hogy milyen tárgyak indulnak keresztfélévben. (nyilván ezért nem gondoltam arra, hogy harmadik féléves tárgyakat vegyek fel.)

Meg gondolom, ha első félévben nincs meg 3-4 tárgy, akkor ha csak a második féléves tárgyakat venném fel, akkor csak 15-20 kreditet vettem fel összesen, az meg elég kevés.

Szóval az lenne a logikus, ha lehetne felvenni negyedik féléves tárgyakat.

Aki jól informált az még írjon. :)


Szeretnék biztosra menni.

2011. nov. 8. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!