Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 7. -es vagyok és versmondóra...

7. -es vagyok és versmondóra kéne egy őszi vagy téli vers, ami valamelyik ünnephez kapcsolódik. Tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Arany János: Ősszel című verse

Ady: Kis, karácsonyi ének

2011. nov. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
itt egy jó kis kortárs: [link]
2011. nov. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Biztos jó lesz valamelyik.
2011. nov. 9. 08:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Jaj! Erre a Varró Dániel nevű költőnek ki kiáltott szerzőre én ugrani tudok. A fiam iskolájában a férjemmel kifejtettük a tiltakozásunkat az ellen, hogy a lecsöpögő kecsöp című versnek nem nevezném valamijével indítsák versmondó versenyre a gyermekemet!

Úgy hogy kedves kérdező! Ha igazán igényes verset szeretnél felmondani, akkor messze elkerülöd az ilyen fajta művészeknek kikiáltott senkiket!

Felháborítónak tartom , hogy ilyenek szerepelhetnek az érettségi tételek között, amíg Reményik Sándor, Dsida Jenő vagy Gyóni Géza nevét sehol sem említik. Pedig sokkal többet letettek az asztalra.

2011. nov. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hiába, a kortárs irodalmat érteni kell.

Hogy ez egyeseknek miért nem megy, az ma még rejtély.

Vagy megtennéd, hogy megindoklod, mi volt a konkrét problémád a verssel? Mi az a vérlázítóan felháborító benne?

Mit találsz olyan hű de rossznak Varró verseiben?

2011. nov. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hetedikes szemmel szerintem jópofák Varró versei, bár tényleg nem feltétlenül versmondóra valók. Legalábbis nem mindeggyik. De mondom, jók, viccesek és ez az unalmas őszi vers legalább nem olyan gyászos mint a legtöbb őszi vers.
2011. nov. 9. 09:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Elismerem! Bennem van a hiba! Egyszerűen képtelen vagyok azonosulni a mai kortárs előadó művészettel. Zene, vagy irodalom téren. Amíg egy Varró Dani, Lady Gaga vagy Fluor Tomi kultusszá nőheti ki magát a művészet terén,akkor ebben az országba valami nagyon nincs rendben. Amíg a fiatalok többsége nem tudja igényesebb stílusban kifejezni magát, szleng nyelven beszél; sajnos nem várható el, hogy a mai erősen liberális kortárs művészeten való szocializálódás pozitív hatással lesz fejlődésére. Nekem az a meglátásom, hogy mindez arra megy ki, hogy tudatosan elhülyítsék az embereket.

Varró Dani verseivel azért nem tudok azonosulni mert konyha nyelven , túlságosan szleng stílusban íródtak versei., Értelmetlen kesze-kusza iromány aminek se füle sem pedig farka sincsen. Az is el gondolkoztató, hogy vajon miért pont az ő munkássága kap nagyobb hangot? Miért van elfelejtve : Reményik Sándor, Gyóni, Wass Albert? És a többi elfelejtett költő, író, zenész :D Talán csak nem a aktuális politikának is nagy szerepe van ebben? :-)

Kedves Kérdező!

A te döntésed lesz, hogy milyen verset fogsz választani.

Őszinte szívből kívánok neked eredményes felkészülést! :-)

2011. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Varró Dani, Lady Gaga vagy Fluor Tomi "

Ezt a sort így te sem gondolhattad komolyan! Ez azért így nagyon sántít.

Foglalkoztál már behatóbban Varró költészetével? Gyanítom, hogy nem, mert akkor ezt így nem írtad volna le. Mellesleg nem nőtte ki magát kultusszá.

"Varró Dani verseivel azért nem tudok azonosulni mert konyha nyelven , túlságosan szleng stílusban íródtak versei." A gyerkőcöd meg a 60 évvel ezelőtt íródott versekkel nem tud azonosulni. Az Ómagyar Máris-siralommal meg aztán végképp nem. Pedig az is szép magyar nyelv volt. Meg ez is az. Csak elmúlt közben 8 évszázad. Ez ellen harcolni értelmetlen dolog. Te is használtál hangulatjeleket a hozzászólásodban. Pedig akkor az is "ördögtől való".

"Értelmetlen kesze-kusza iromány aminek se füle sem pedig farka sincsen." Kb. ezt mondta Kosztolányi is, amikor elolvasta Ady új verseit. Akkor Ady most rossz költő? Vegyük ki az érettségi tételek közül?

"Miért van elfelejtve : Reményik Sándor, Gyóni, Wass Albert? És a többi elfelejtett költő, író, zenész"

És miért nincs elfelejtve Balassi Bálint, Arany János, József Attila...? Naugye.

"Talán csak nem a aktuális politikának is nagy szerepe van ebben?"

1. Ha megnevezed a valós élet egy olyan területét, amire nincs hatással az aktuális politika, nyertél egy nyalókát!

2. Mellesleg nem az aktuális politika propagálja. Hanem egyszerűen tetszik-nem tetszik, helye van az irodalmi kánonban, mert irodalmi értéket képvisel.

2011. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Javítás: Mária-siralom.

Mea culpa & netbook.

2011. nov. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én hatodikos koromban mondtam a versmondón Sík Sándor: A kis gomba dicsérete c. versét, és második lettem vele :) nagyon aranyos kis vers :D ajánlom neked :D igaz, nem kapcsolódik ünnephez igazán, de ahogy látod :)
2011. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!