Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igénybe vehetek még állami...

Igénybe vehetek még állami támogatással egy egy éves OKJ-s képzést, ha már kb.6 évvel ezelőtt elvégeztem egy ilyet, ahol a munkaügyi központ támogatta?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ezt olvastam:

,,

1.1. Egy személy 12 féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat

államilag támogatott képzésben, beleértve a felsőfokú szakképzést is.

(A támogatási idő legfeljebb 2 félévvel megnő, ha a hallgató egységes, osztatlan képzésben vesz részt és a képzési követelmények szerint a

képzési idő meghaladja a 10 félévet.)

1.2. Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte azzal a megkötéssel, hogy aki államilag támogatott képzésben valamely képzési

ciklusban végbizonyítványt szerzett, ugyanabban a képzési ciklusban nem vehet részt államilag támogatott képzésben.

1.3. Ha a hallgató kimerítette az így meghatározottak szerint rendelkezésére álló támogatási időt, csak költségtérítéses képzési formában folytathat tanulmányokat.

''


Szóval:

Ha még nem jártam főiskolára, egyetemre, akkor jár mind a 12 félév?


2011. nov. 9. 20:54
 1/1 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nem tudom a választ, de azt igen, hogy amit kimásoltál az csak a felsőfokú tanulmányokra vonatkozik (beleértve a felsőfokú szakképzéseket is).

Ha középfokú OKJ-re szeretnél menni, akkor ezek az információk teljesen irrelevánsak.

Ha felsőfokúra, akkor az számít, hogy amit korábban elvégeztél az milyen szintű volt. Ha az is felsőfokú, akkor már nem lehetsz államilag finanszírozott.


De azt nem tudom, hogy középfokú OKJ-s képzéseknél mik a szabályok.

2011. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!