Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták vagy egyetemre...

Egyetemisták vagy egyetemre készülők! Mit szólnátok ha bevezetnék, hogy aki állami támogatással tanul, az x évig nem mehet külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, kíváncsi vagyok a válaszokra. Én is egyetemista vagyok, a feltevés valahol jogos, mégsem örülnék neki.
2011. szept. 8. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
legalább 2 kérdés fut ebben a témában a politika rovatban.
2011. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Jogos lenne, ha meg tudnák azt fizetni, hogy megérjen itt maradni, és akkor még csak nem is kellene ezt törvénybe iktatni. Oké, hogy az államnak az az érdeke, hogy hamár "kitanítja" az embert, akkor az ember ezt fizesse vissza az államnak azzal, hogy itt marad, de ha az ember meg akar élni, akkor neki az az érdeke, hogy elmenjen.
2011. szept. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Maga az elképzelés ok, DE:

- legyen elég munkahely, ahol dolgozhatok, ahol kamatoztathatom a tudásom

- legyen versenyképes fizetés, ne minimál bérrel szúrja ki a szemem, amiből az éhenhalásra futja, mert pl esélyem sincs, hogy saját életet kezdjek saját lakásban esetleg saját autóval.

Magyarul adjanak annyi pénzt, amiből ki lehet fizetni a rezsit, kaját lehet venni, jusson egy kevés a szórakozásra és tudjak belőle félretenni.

Amíg ezek nincsenek meg ne csodálkozzanak, hogy külföldre mennek az emberek.

Kitalálták ezt a közmunkaprogramot is, de röhej lenne, ha a diplomámmal kiküldenének gazolni a 8 általánost végzett emberek közé, mivel nem ezért tanultam éveken át.

Mellesleg nem valami kamu diplomám lesz, hanem mérnöki, de manapság a mi fajtánk után se kapkodnak annyira, hiába mondják, hogy keresik.

2011. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem támogatnám. Ennyi erővel a külföldön végzett diplomásokat meg zavarjuk haza, mert nem itt végeztek?

Nem megkötni kéne az értelmiséget, hanem lehetőséget adni arra, hogy kibontakozhasson, hogy úgy érezze, itt akar maradni.

2011. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ez alkotmány ellenes lenne, az alapvető emberi jogainkat fosztanák meg ezzel a kvázi "röghözkötéssel". Az uniónak is lesz egy-két szava, ha valóban be akarják vezetni. Abban a pillben el fogom hagyni ezt az országot, ha még is tesznek valami ilyesmit.
2011. szept. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

De mi lesz azzal, aki itthon nem kap munkát? Annak ugyanúgy itthon kell maradnia, mint akinek sikerül álláshoz jutnia? Ha éhen halna, akkor meg a közmunka programban ugyanúgy söpörni fog, mint aki nem tanult semmit. Akkor minek kellene itthon maradnia?


De ezt pártunk és kormányunk nem hiszi el, mert azt hiszi, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar, mert lenne munkahely. De tévednek, mivel nincs munkahely Magyarországon, nem lehet dolgozni, a pályakezdőket sehova sem veszik fel, mert nincs tapasztalatuk.

2011. szept. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

És azt tudjátok miért nincs munkahely?

Mert ha valaki 200 ezret szeretne adni a melósának 400 ezret kell fizetne az államnak és ez a vicc.

Azt is megsarcolják aki melót ad, ráadásul ugye te is fizeted az adókat a kis fizetésedből.

[link]

Érdemes elolvasni, mert ez ma Magyarország és (részben) ezért tartunk még mindig itt.

2011. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen valóban kéne csinálniuk valamit, hogy pl az orvosok ne külföldre menjenek, de nem röghözkötéssel, hanem pl normál fizetésekkel, egy elfogadott szintű egészségüggyel vagy egyéb területeken egyáltalán munkahellyel. Szégyen, hogy miket ki nem találnak.
2011. szept. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én támogatnám. (másodéves matek szakos vagyok)
2011. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is, ha utána nem kapnál munkát?

Végzett matematikus, két éve állástalan.

2011. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!