Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia szóbeli tétel - ez most...

Kémia szóbeli tétel - ez most mit akar jelenteni?

Figyelt kérdés

Ismertesse Arrhenius és Brönsted sav, bázis és só fogalmát a hidrogén-klorid illetve sósav, ammónium-hidroxid illetve ammónia és víz reakciója alapján! blabla


Értem az egész sav-bázis témát, csak ennek a tételnek a megfogalmazását nem. A Sósav a HCl vizes oldata. a sósav és víz reakcióját nem tudom felírni, csak a HCl meg a víz reakcióját, akkor mi ez a blődség?

A szalmiákszesz meg az ammónium vizes oldata. Most én vagyok ennyire fogyatékos, vagy tényleg hülyén van megfogalmazva? Köszi a segítséget.


2011. nov. 10. 18:59
 1/6 A kérdező kommentje:
*ammónia vizes oldata
2011. nov. 10. 19:00
 2/6 anonim ***** válasza:
A sósav alapvetően a HCl köznapi neve, és gyakorlatilag senki nem mondja rá, hogy "hidrogén-klorid".
2011. nov. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a sósav a HCl vizes oldata, ezért nem mondjuk rá, hogy HCl. Mindegy, ezt a feladadt még most sem egészen világos. Viszont a lényeget értem, úgyhogy mindegy is.
2011. nov. 12. 10:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy a sósav alatt a HCl-t értik, gyakorlatilag senki nem mondja rá, hogy hidrogén-klorid gáz... Mint ahogy az ammóniára sem mondja senki nitrogén-dihidridnek, a vizet sem senki dihidrogén-oxidnak. Hidd el, vegyészmérnöknek készülök, elég gyakran találkozom a sósavval, ez alatt magát az anyagot és a vizes oldatot is értheted.
2011. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, "vegyész mérnöknek készülő": Az ammónia képlete NH3. A nitrogén-dihidrid pedig NH2. Vagy én tévedek?
2012. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:) nem tévedsz:)
2012. febr. 6. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!