Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van van százféle középsz...

Miért van van százféle középszintű érettségi tétel történelemből?

Figyelt kérdés
Melyik a hivatalos? Miért nem 1 van amit országosan egységes? Nyáron az om.hu-n kerestem rá az elvileg hivatalosra, szépen elkezdtem kidolgozni mind a 20 tételt, erre közli a tanárom a másik 20-at amit szerinte kell tudni. Most meg beírom, hogy középszintű történelem érettségi tételek erre kiad rengeteg találatod de mindegyik oldalon más és mások a tételek. Ami pedig a legjobb, hogy az összes 2011-2012-es tanévre van kiírva szóval elvileg mind aktuális, (és nem, nem keverem az emelttel). Kicsit idegesítő, hogy kezdhetem elölről a kidolgozást, tanulást -.-'
2011. szept. 3. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel ezeket az iskola szabja meg. Pl. nekünk a tanárnő azt mondta hogy ha egy anyag még a legjobb tanulóknak sem megy akkor meg lehet csinálni a szabályoknak megfelelően hogy kicserélni egy hasonlóra.
2011. szept. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még anno középiskolában azt mondta a tanár, hogy fent van egy tematika, amit az érettségire elvileg el kell sajátítanod és emellé pedig az iskolád dolgozza ki a témaköröket (nem tételcímeket!). A témakör például azt jelenti, hogy az 1956-os magyar forradalom, de neked pedig megadják, hogy világpolitika, egyetemes nézetben vázold fel, vagy a Pesti eseményeket, vagy csak október 23-at, stb. Tehát ez elvileg a tétel, amit csak az érettségin tudsz meg, viszont mindenki így hívja hibásan.


Van egy tematika, ami szerint felépül a tételsorod, például vannak benne bizonyos háborúk (I. és II. világháború szinte biztosan), forradalmak (1848/49, 1956), gazdaságtörténet (11. század eleje, nagy földrajzi felfedezések, ipari forradalom I. és II. szakasza), hadjáratok (honfoglalás, török ellenes harcok, török kiűzése), uralkodóhoz - politikai személyekhez kapcsolható (Szt. István, Károly Róbert, Mária Terézia, stb; Kossuth, Széchenyi, Nagy Imre, stb.)


Tehát ha megpróbálod majd bekategorizálni a témaköröket, meglátod, hogy nagyjából ezeket érinti. :) Nekünk anno ezt mondta a történelem tanár. Remélem, segítettem! :D

És igen, nincs egységes rendszer, mert általában, ahol valamilyen történelmi személyről neveztek el egy iskolát, vagy volt köze a történelemhez, ott általában az az illető minden évben érettségi tétel. :) A másik pedig az, hogy az érettségi tételnek egy bizonyos %-át évente változtatni kell. Lehet, hasonló témában, pl. életmód, de akkor lehet élet a szocializmusban cím alatt először az erőszakos TSZ-esítést írni, utána a lakótelepeket, esetleg azt, hogy az emberek hogy állnak a rendszerváltáshoz, stb. De ez minden más tárgyra vonatkozik, például irodalomból is hiába tétel Petőfi, attól lehet még szerelmi költészete, hazafias népköltészete, stb. :D


Remélem, tényleg érthetően írtam le. :)


20/F

2011. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat, ment a pont.
2011. szept. 3. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!