Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megoldani, hogy...

Hogyan tudnám megoldani, hogy több energiám/időm legyen a tanulásra?

Figyelt kérdés
10. osztályos vagyok, nem vagyok rossz tanuló egyáltalán (4es átlag), de egyre jobban gyűlölök iskolába járni. Minden nap van valami iskola utáni elfoglaltságom. Ebben az évben pl a tanárok a nyakamba varrtak egy elég kemyény rajzversenyt (mondjuk csak havi egyszer van 2órán keresztül), a hét kettő napján a suliban táncolnom (1,5 órás) kell, egy másiknapon késő délutántól este 8ig, (2h és 15 percen keresztül!) táncolok, másiknapon + 1,5h tánc. Téliszünet előt 1.félévben,6x2 oldalt le kell adnom, aztán 2.félévben is. Plusz elvárja a tanár, hogy a vizsgaanyagot (a táncrészét) otthon netről tanuljuk! Azon kívül a sulban festjük az osztálytermet, a tervezése minden héten plusz +másfél óra, és péntek 18:00ig fogjuk lefesteni suli után, ÉS EGY SZOMBATOT IS IGÉNYBE VESZ (komolyan mondom, az iskolának semmi nem szent)!! Hazaérek, eszek, indulok vmelyik elfolaltságra, este hazaérek és egyszerüen nem olyan vagyok, mint egy hulla. Hullán fekszem le, hullán is kelek. Ja és akkor este már nincs egyszerűen se energiám, se kedvem tanulni... Alapból lusta vagyok, és már motiválni is próbáltam magam mindenfélével, de nem ment. Ezekre a szarokra is csak azért megyek el, hogy haggyanak má békén a tanárok. ''mert a nekem ilyen hatalmas tehetséggel muszály versenyekre járnom...'' és most egy műfordító verseny miatt is rágják a fülem. Abbahagyni nem fofom tudni egyiket se, mert élve mumifikálnának... Ha még is leülök tanulni, akkor vagy vmi teljesen máson jár az agyam, vagy 20 perc múlva elalszom... ÉS bizony nem egy olyan suliba járok, ahol ennek nem lesz nagy következménye, elég kemény iskola, egyre nehezebb és a jegyeim is kezdenek romlani (nem turbó sebességben, de romlanak) és az öcémmel si kell tanulnom, mert tök gyökér matekból... A barátaimmal is alig tudok találkozni, annyira be vagyok táblázva mindennap. Szóval lényegében nem tudnátok abban segíteni, hogy hogyan osszam be az időm, vagy valami ilyesmi, mert egyre jobban utálok mindent, idegösszeroppanást fogok kapni. ÉS abban is tudnátok segíteni, hogy kipihentebb legyek? :(
2011. nov. 10. 20:28
 1/2 A kérdező kommentje:
*olyan vagyok mint egy hulla* elnézést
2011. nov. 10. 20:32
 2/2 anonim válasza:
Valamelyikrol le kell mondanod,maskepp nem nagyon megy sajnos :(
2012. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!