Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam a tanulás...

Hogy vegyem rá magam a tanulásra? Egyszerűen nagyon lusta lettem az utóbbi 2évben.

Figyelt kérdés

12.es leszek. Nyakamon az érettségi. Bioszból emelteznem kellene, a matekot 3asról minimum 4esre felhozni, kőkemény a töritanárunk. Angol-német nyelvvizsga is tervben van, de...

Most így sulikezdés előtt azt érzem, hoy húúú..igen, utolsó évben belehúzok, minden órára tanulok, blablabla. De már most tudom, hogy nem így lesz. Nincs rossz agyam, ha nekiállok, hamar meg tudom tanulni az anyagot. Csak nekiállni nem tudok.

Hazaérek, és beesek a gép elé vagy az ágyba vagy akármi. Tudom, hogy ezen nekem kell változtatnom, és leülni tanulni, de nincs valami tippetek, hogy hogy vegyem rá magam?


2011. aug. 29. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy tanulószobát, ahol nincs gép, ágy, semmi, ami elvonja a figyelmed. Nálam ez bevált.

Ha erre nincs lehetőség, akkor ajánlom a könyvtárat. Délután egyenesen oda menj, és ott tanuld meg az anyagot. Ott nem vonja el semmi a figyelmed.

2011. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát először keress magadnak egy célt amiért tanulsz. Úgy értem ha valamit tervezel elérni, pl. emelt biosszal elmenni orvosira (noha ott nem lehet olyan alkalmad, hogy 'áh most nincs kedvem tanulni' :D) vagy valami, hisz oda tanulsz vagy nem kerülsz be.

A másik meg simán belegondolni a jövőbe. Hacsak a szüleid nem milliomosok és nem gond nekik, hogy majd ott öregedsz meg rajtuk vagy csak úgy tudnak neked mellék zsebből venni egy lakást autót meg adnak költőpénzt akkor ennek itt az ideje. Olyan 17-18 éves lehetsz. Ha mész továbbtanulni és nem kollégiumba mész akkor még így is ott leszel pár évet pedig már mindjárt 20vagy és a 20as éveid fogod taposni. Számomra mellesleg ez volt a legnagyobb húzóerő, hogy 19vagyok most (én most kezdem az egyetemet) és nem szeretnék egy szar életet ahol alig élek meg abból a kevésből amit valami gagyi melóval keresek meg.

Szóval ébredj rá, hogy lassan ki kell majd repülni a családi fészekből és ehhez 17-18évesen már nagyon el kell kezdeni gondolkodni.

2011. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia :) ismerős a helyzeted, szerintem minden diáknak van ilyen időszaka, néha többször is!

Nálam először is sokat segített, hogy szívesen vettem kezembe egy füzetet könyvet stb. Hogy hogyan? Úgy hogy kidekoráltam saját ízlésemnek megfelelően, hogy barátságosabb legyen, színes füleket ragasztottam rá, valamint saját készítésű füzeteket használtam. Sokkal szívesebben vettem kezembe a biosz füzetet, mintha egy 50 ft-os tescos izé lett volna.

Aztán: az íróasztalom fölé , ahol a computer is van , vettem egy pici parafatáblát és kis cetlikkel először is kiraktam, hogy mik a teendőim mára, másrészt angol szódoga előtt a cetlikre a szavakat írtam. Így , ha gépezés közben csak egy pillre felnéztem mindig azt láttam, hogy jajj még menni tennivalóm van (lelkiismeretem nem hagyta, hogy tovább gépezzek), illetve rengeteg szót megtanultam anélkül, hogy leültem volna bemagolni.

Azon igyekezz, hogy mindent megtegyél, hogy a tanulási közeged egy kellemes hely legyen. Hangulatvilágítás, színes könyöklő, saját készítésű egyedi dolgok. Fontos, hogy oszd fel a leckédet! Soha ne hagyd egy délutánra az egész tanulnivalót, mondjuk egy TZ előtt, mert akkor a legrosszabb és legnehezebb tanulni. Mindennap vedd elő, ha csak 5 percre is, de már az is nagyon hasznos!

Mindennap céllal kelljél fel, reggel mikor felébredsz gondolj arra, hogy akkor ma megírok egy biosz érettségi feladatsort próbaképp , vagy előveszem az angol könyvet és átnézem a szövegértést stb.

A tanulás sose legyen monoton! Ha nagyon beleunsz inkább hagyd ott és pihenj 15-20 percet, ilyenkor kapcsolódj ki, csináld azt, amit ennyi idő alatt lehet (ne gépezz, mert az tovább tartana!!!) és nem lesz kínszenvedés.

Remélem segítettem.

2011. aug. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
jaj itt a lelkitársam xd Ugyan ez a helyzet, 12.-es leszek, jó az eszem, matekból én is 3-as vagyok, és lusta dög vagyok, pedig ebben az évben angol nyelvvizsgázok és még talán irodalomból is emeltezek... Csak az Isten se tudna rávenni, hogy tanuljak. Ma volt osztályozó vizsgám (angolból előrehozottat teszek) és még arra se tanultam egy percet sem, annyit halasztgattam. Igaz, 5öst kaptam, de akkor is egy lusta disznó vagyok, nincs mit tenni xD
2011. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Egyik reggel figyeld kicsit a kukásokat. Aztán valamelyik délután nézegesd az úttúró munkásokat. Következő program egy építkezés lehet. Ilyen munkák közül válogathatsz, ha nem tanulsz. Vagy esetleg egyáltalán nem találsz munkát.
2011. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
csak az a baj kedves 22:32-es hozzászóló, hogy lassan már a kukás is többet keres, mint az anyám 3 diplomával, úgy megadóztatják és rárónak ilyen-olyan terhet. Amúgy tök igazad van, én is őket nézem nonstop, hogy összeszedjem a lelkierőmet a tanulásra xD
2011. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Én nem mondtam, hogy ne legyen kukás. Ha ez bejön neki, legyen! És akkor nem is kell leérettségiznie.
2011. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Igazából az a bajom, hoy tudom, hogy mi akarok lenni. És tudom, hogyha úgy tanulok, ahogy tavaly /matek, töri 3, a többi 4/, akkor fel is vesznek, főleg ha meglesz az emelt és a nyelvvizsgák. Sajnos azzal is tisztában vagyok, hogy bár nem vagyunk közelsem milliomosok, ha nem vennének fel államira, akkor a szüleim kifizetnék a tandíjat költségesen. Ez tök jó, meg minden, de úgy érzem, hogy egyfajta biztonságot ad, és ez is oka a nem tanulásnak :/

Másfelől viszont mindenképp államira szeretnék menni. Egyrészt ugye az a pénz jóljön máshova is, másrészt egész életemben lelkiismeret furdalásom lenne, hogy csak azért lett diplomám, mert apuci meg anyuci "megvették". Nekem ez nem kell. Tanulni akarok. Most is heti 5x3 órát jártam angolra egész nyáron. Akkor valahogy ment. De bejön a suli, és tudom, hogy elmúlik a lelkesedés. EGyéb ötletek?

2011. aug. 30. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!